- 

Jak nastavit videoreklamu? Máme tipy v Skliku.

Od konce listopadu máme možnost využívat videoreklamy i v reklamním nástroji Sklik.

Podíváme se trochu blíže jak je nastavit, jaké jsou možnosti a prozradíme si i dobré tipy.

Nastavení videoreklamy

Stačí přidat novou kampaň a zvolit typ kampaně Videokampaně. Nastavíme rozpočet, název sestavy a míříme dále, kde si vybíráme typ reklamy.

Jsou dvě možnosti:

  • videospot - tento typ reklamy možná znáte z Google Ads pod pojmem in-stream reklama. Jde o to, že video překrývá celý obraz a můžete ho po 5ti sekundách přeskočit.
  • bumper - známý v Google Ads jako mikrospot, může mít max. 6 sekund a nelze ho přeskočit. Taktéž překryje celý obraz. Ještě více informací o těchto krátkých reklamách máme v článku Co jsou mikrospoty a jak je používat.

V dalším kroku (ať už zvolíte jakýkoliv typ) vyplníte jen název reklamy, cílovou URL, kam se uživatel dostane proklikem, a nahrajete video.

Kde se reklamy zobrazí?

Prostor pro zobrazování videa zatím není příliš široký, takže nabídka umístění je následující: stream.cz, seznamzpravy.cz, novinky.cz, sport.cz, garaz.cz, prozeny.czsuper.cz.

Protože se jedná o videa, která překrývají obraz (in-stream), je možné, že algoritmus vyhodnotí, aby se zobrazila buď před začátkem, nebo uprostřed, případně na konci videoobsahu. Nelze si ručně vybrat v jaké fázi se má reklama zobrazit.

Tipy pro videoreklamy

  • bumper využívejte pokud chcete masově zasáhnout publikum s nějakou krátkou zprávou, či sdělením. Báječně se hodí jako dodatkový formát reklamy pro hlavní kampaň.
  • cilte spíše na uživatele s konkrétními zájmy, případně na retargetingové seznamy, aby jste investovali finanční prostředky efektivně.
  • cena se vždy nastavuje metodou CPT (cena za tisíc zobrazení).
  • doporučená cena je v rámci 200-300 Kč za videospot a o cca 50 % méně pro bumper.
  • pracujte s nastavením počtu zobrazení na jednoho uživatele denně (3 - 5).
  • u videospotu se snažte držet délku v rozmezí cca 15 - 30 sekund a snažte se nejdůležitější sdělení vměsnat do prvních 5ti sekund.

Ještě více informací, nejen o videoreklamách, se dozvíte na našem kurzu online marketingu.

Autor: Lukáš Pavelka