Díky vědomostem z kurzu, nám tržby neustále stoupají. Rozhovor s Leonou Héžovou

Ahoj Leono, jak se máš?

Momentálně dobře, protože nám končí úspěšná zimní sezóna v obchodě, i jarní etapa výstav a já budu mít konečně více času na své další aktivity.

Jaká je nyní tvá profese a v jaké společnosti?

S přítelem máme prodejnu zimních sportovních potřeb a e-shop. Kromě toho pořádáme výstavy minerálů a šperků MINERAL-EXPO.

Proč jsi se rozhodla studovat náš kurz?

Před 4 lety, když jsem ještě studovala, tak jsem absolvovala třídenní Školení internetového marketingu v Praze, abych si doplnila vzdělání v rámci studia. Tento kurz se mi moc líbil a řekla jsem si, že někdy půjdu i na ten "dlouhej", myslím tím kurz Manažera pro internetové projekty. Loni jsem dostudovala a začala jsem zjišťovat, kdy bude tento kurz v Brně. Souviselo to hlavně i s tím, že jsme potřebovali ve firmě podpořit prodej na e-shopu a také ještě více zviditelnit výstavy.

Jak se ti kurz líbil?

Přiznám se, že absolvování kurzu bylo pro mě celkem náročné, protože jsem musela dojíždět z Olomouce do Brna a navíc autem kvůli špatným spojům. Navíc jsme měli zimní sezonu v plném proudu. Na druhou stranu to mělo zase obrovskou výhodu, že jsem si mohla vše, co jsem se naučila hned odzkoušet v reálu, což bylo super.

Co bylo pro tebe na kurzu nejobtížnější?

Nejobtížnější bylo vždycky nové učivo. Hodně mi ale pomohlo pravidelné souhrnné opakování jednotlivých bloků. To bylo skvělé.

Jak jsi využila (využíváš) vědomosti, které jsi na kurzu získala?

Vlastně v podstatě pořád zkouším, testuji a analyzuji v reálu vědomosti, které jsem získala. Díky tomu se nám za sezonu zvýšily tržby a v prodeji nám to hodně pomohlo. Mohli jsme tak efektivně využít optimálních sněhových podmínek, které tuhle zimní sezonu panovaly a podpořily prodej.

Byla jsi spokojená s přístupem lektorů při kurzu a po jeho dokončení?

S lektorem Davidem Šolcem jsem se setkala již před 4 lety na kurzu, takže jsem věděla, do čeho jdu, protože David je opravdový profesionál v oboru. Taky jsem byla zvědavá, kam se internetový marketing za tu dobu posunul a jaké změny se udály. Správně jsem tušila, že se mi dostane těch nejaktuálnějších informací. S dalšími lektory Davidem, TomemLukášem Pavelkou jsem byla maximálně spokojená. Bezva kluci, kteří ví o čem mluví. Měli perfektně nachystané přednášky, učili nás zcela srozumitelnou formou na ukázkách z praxe, průběžně se ptali, jestli je nám všechno jasné, neúnavně zodpovídali naše dotazy, dokázali nám se vším poradit a názorně ukázat. Takže paráda.

Říká se, že všechno jednou končí, neplatí to však úplně s Prima kurzy. S lektory jsem stále v kontaktu, řeším s nimi některé specifické problémy, mám přístup k materiálům a videím, skvělá je i fb skupina, kde se řeší aktuální věci.

Doporučila bys tento kurz i ostatním zájemcům?

Určitě doporučila. Na tento kurz budu dlouho vzpomínat. Nejen, že jsem se tam toho hodně naučila, ale také jsem na kurzu potkala fajn lidi s podobným zájmem. Takže se nakonec stejně budu vracet do Brna za lidma, s kterýma jsem prožila 130 hodin nejen učení, ale i srandy a s kterýma si mám stále co říct, i když kurz již skončil.

Co by jsi poradila lidem, kteří si ještě nejsou jisti, zda na kurz přijít či ne?

Aby do toho šli. Neváhali, neodkládali, není důvod, ba naopak. Stojí to rozhodně za to.

Jak probíhá tvůj běžný den v práci?
Je to různé, podle toho jestli je sezona nebo ne.

Dopoledne, když je více času, tak sedím u PC a jak říkám "tuním pípísíčka",  "házím na efbéčko a na instáč", mezitím sleduji "géáčko". A můj nejoblíbenější program na něm? - Aktuální počet aktivních uživatelů na webu. :-)

Zákazníci k nám do obchodu chodí spíše odpoledne, to už musím obsluhovat, do té doby však ještě balím zboží z objednávek z e-shopu, které vyřizuje a kompletuje přítel. V sezoně se zkrátka nezastavíme, a když do toho máme ještě výstavy, jedeme nonstop víkend nevíkend. Je to náročné, rozmanité, ale baví nás to.

Máš nějaké pracovní cíle, kterých by jsi chtěla dosáhnout?

Mám v plánu rozjet nějaké další projekty. Zatím je to v plenkách. Ráda bych ale vše skloubila s rodinou, přáteli a koníčky. Zkrátka plány by byly, ale času je málo. Každopádně bych chtěla určitě ještě absolvovat Školení sociálních sítí s Prima Kurzy.

Chtěla by jsi na závěr čtenářům něco sdělit?

Upřímně. Pokud se nechcete naplno a aktivně věnovat internetovému marketingu, je skvělé, když mu alespoň trochu rozumíte a víte, o co "gou". Profesně - abyste věděli, co všechno se dá na internetu dělat a mohli případně říct odborníkům co chcete a jak to chcete, zkrátka měli přehled. A soukromě? Není nad to si pokecat o instagramu se svým pubertálním synem a nebýt za úplného neumělce :-)

Mějte se všichni moc fajn, na síti i offline :-)
Leona Héžová