Nestačí kurz pouze pasivně odchodit. Rozhovor s Martinem Jeníkem

Ahoj Martine, jak se máš?

Kromě toho, že bych potřeboval, aby den měl více hodin, se mám fajn.

Jaká je nyní tvá profese a v jaké společnosti?

Od května 2018 jsem ve Footshopu na pozici PPC specialist a nově také project manager. V PPC mám na starosti reklamu v Google ve vybraných zemích a RTB. Zároveň se podílím na interních projektech, které se týkají zvýšení konverzního poměru a nových zdrojů trafficu. Zároveň mám i své klienty, kterým pomáhám primárně jako konzultant.

Proč jsi se rozhodl studovat náš kurz?

Na internetu jsem si zjišťoval, jaké jsou možnosti rekvalifikačních kurzů. Prošel jsem tedy velké množství firem a jejich webů, které nabízely rekvalifikační kurzy a první dojem, který na mě udělal web PrimaKurzy.cz byl úplně někde jinde, než u všech ostatních firem. Díky tomu jsem si o PrimaKurzy.cz začal zjišťovat víc informacích, přečetl si recenze a následně se rozhodl kurz Manažer pro internetové projekty vyzkoušet. Kolikrát je první dojem skvělý, ale tím to končí. To však v případě PrimaKurzy.cz určitě neplatí, zde jsem byl spokojený naprosto se vším.

Jak se ti kurz líbil?

Byl jsem nadšený. Abych v něčem dosáhl dobrých výsledků, musí mě to bavit a dávat mi to smysl. Na škole jsem bojoval s tím, když jsem se měl něco naučit a přitom jsem věděl, že v praxi to funguje úplně jinak a právě v tom vidím největší přidanou hodnotu PrimaKurzy.cz, že vše, co jsem se zde dozvěděl, bylo “z reálného světa”. Další, co cením, tak je forma výuky. Nebylo to jen, že by si lektor odvyprávěl to svoje, ale neustále jsme jako studenti byli do výuky zapojeni. Kdykoliv jsme se na cokoliv zeptali a o věcech diskutovali...

Co bylo pro tebe na kurzu nejobtížnější?

Celý kurz jsem si užil, takže na tuto otázku nemám odpověď :-)

Jak jsi využil (využíváš) vědomosti, které jsi na kurzu získal?

Zde je správně “využíváš”, protože nejen, že jsem díky PrimaKurzy.cz uspěl po ukončení kurzu u pracovního pohovoru, ale doteď jsou PrimaKurzy.cz (primárně FB) jedním z mých hlavních zdrojů, kde čerpám nové informace. Zrovna v tomto dynamickém oboru to vnímám jako velkou přidanou hodnotu.

Byl jsi spokojený s přístupem lektorů při kurzu a po jeho dokončení?

Maximálně, nemám, co bych vytknul. Lektoři jsou dobří jak v samotném oboru, tak i v tom, jak ty informace předávají.

Doporučil bys tento kurz i ostatním zájemcům?

Určitě ano a taky to dělám.

Co bys poradil lidem, kteří si ještě nejsou jisti, zda na kurz přijít či ne?

Jakmile si s něčím nejsem jistý, dost mi pomůže, když si zjistím další informace. V tom si myslím, že u PrimaKurzy.cz není problém. Doporučil bych projít si důkladně web PrimaKurzy.cz, FB, recenze a klidně napsat přímo do PrimaKurzy.cz.

Máš nějaké pracovní cíle, kterých bys chtěl dosáhnout?

Nemám cile typu, že za XY let chci být na konkrétní pozici a brát za to XY peněz. Mám spíš “ongoing” cíle a to, aby mě moje práce bavila a moje výsledky byly dobré.

Děkuji za rozhovor. Chceš něco na závěr čtenářům sdělit?

PrimaKurzy.cz určitě doporučuji, ale zároveň je nutné říci, že nestačí kurz pouze“pasivně odchodit” a myslet si, že už dané problematice perfektně rozumím. Určitě je důležité po ukončení kurzu na sobě dál pracovat, ale takhle to je se vším, ne…? :)