- 

Jaké jsou zkušenosti absolventů?

Pojďme se spolu zaměřit na výhody rekvalifikace v oboru programátor, digitální marketing, grafický design a tvorba www stránek a představme si reálné příběhy jednotlivců, kteří si touto cestu již prošli. Jejich zpětná vazba nám poskytne pohled do praxe a ukáže, jak vám rekvalifikační kurz v digitální oblasti může otevřít dveře k nové profesi.

Vstoupit do neznáma ve světě pracovního prostředí už dávno není o strachu, ale spíše o odvaze a touze po poznání. Pojďme si říct, že zmizely doby, kdy byla stabilní kariéra spojena s desítkami let strávenými na jedné pozici. Dnešní dynamická doba je totiž pravý opak.

Rekvalifikace se tak stává klíčovým prvkem v udržení kroku s dobou a otevírá nám dveře k novým a vzrušujícím pracovním příležitostem. V tomto světě je totiž náš profesní osud ve skutečnosti plně v našich rukou a máme tak nekonečné možnosti k tomu, abychom se vypracovali a vybudovali si kariéru přesně podle svých představ. Jednou z nejžádanějších oblastí, do které se mnozí obrací, je oblast IT.

IT rozhodně není jen pro kluky


Péťa, absolventka našeho kurzu Programátor www aplikací, rychle naplňuje digitální obzory své kariéry. Od okamžiku, kdy se poprvé seznámila s programováním, ji tento svět naprosto pohltil. Uvědomila si, že rekvalifikace je klíčovým prvkem pro úspěch v rychle se měnícím pracovním prostředí. Po absolvování kurzu nastoupila do IT firmy MAILPROFILER Development s.r.o. Péťa dokazuje, že rekvalifikace do oblasti IT může být úspěšným a naplňujícím krokem v každodenním životě.

„Přiznám se, že menší obavy jsem opravdu měla, a to zejména z toho, zda všechno pochopím a jestli mě to bude opravdu bavit. IT mě lákalo už od dětství, ale nikdy jsem se tomu nevěnovala nějak víc. Šla jsem na jinou školu a pak už jsem měla zkrátka ty klasické předsudky „už jsem stará“ nebo „IT je hlavně pro kluky“ a „s tím se musíš narodit, je to těžké“. Všechny obavy z výběru kurzu programátora ale byly naprosto zbytečné a já si jen říkám, proč jsem do toho nešla dřív.“

Přečíst si celý rozhovor: Petra Protivová

Stal jsem se digital marketing specialistou

Milan je nadšený markeťák pracující v pražské firmě myTimi. Se svým bakalářem v oboru Mezinárodní vztahy zaměřeným na britsko-americká studia se dostal k marketingu už během studentských let. Po absolvování kurzu si nyní plní svůj pracovní sen a aktivně se věnuje digitálnímu marketingu.

„Nevzdávejte to, jakmile narazíte na některé věci, kterým nerozumíte na první dobrou. Můžete se kdykoli zeptat lektorů, kteří vám problematiku rádi vysvětlí osobně nebo prostřednictvím e-mailu. Největší výhodou v praxi je pak možnost pracovat na dálku. Tu však zatím moc nevyužívám, protože na to ještě nemám vypilované soustředění a disciplínu (smích). Hodně oceňuju flexibilní pracovní dobu. Je téměř jedno, kdy pracujete. Hlavní je, že práci odvedete včas a v dobré kvalitě.“

Přečíst si celý rozhovor: Milan Nguyen

Grafičkou na volné noze při studiu

Ještě při studiu mezinárodního obchodu se Ami rozhodla využít rekvalifikaci k prohloubení svých dovedností v oblasti grafického designu, což jí změnilo život.  Jedním z jejich snů bylo mít své vlastní designové papírnictví plné originálních a zajímavých produktů, které se jen tak nevidí. A tak se tak stalo.

„Nejvíce mě na tom bavilo to, že se mohu naučit opravdu praktické věci, a ještě k tomu dostanu na místě zpětnou vazbu či pomoc lektora. Nabyli jsme hodně informací najednou, ale učený z nebe nespadl a je třeba se tomu aktivně věnovat i potom, protože samo to do hlavy jen tak nepřijde. Jestliže přemýšlíte, že vám grafický design může nějakým způsobem změnit profesní život, určitě do toho jděte, protože mně život opravdu změnil, a to jen k lepšímu Je za tím spoustu práce, ale stojí to za to!„

Přečíst si celý rozhovor: Amadea Makariusová

Tvorba webových stránek mě nadchla

I přes prvotní obavy a nulové zkušenosti s kódy se Romča odhodlala a začala se učit html, php a js. S tvorbou webových stránek jí kódovaní přirostlo k srdci, což vedlo k rozšíření jejich dovedností a věnování se tvorbě webů. Ve svých 46 letech se pustila do nového oboru, protože vidí vzdělávání jako klíč k rozšiřování obzorů a osobnímu růstu a rozhodně nelituje.

„Tvorba webovek mě nadchla, je to vlastně umění, nikoli věda. Zvládne to každý, kdo se pro tvorbu webových stránek rozhodne. A jak čtete, věk není překážkou. Nemyslím si, že bych měla stagnovat, zakrnět, přešlapovat na místě, váhat, když něco chci… Člověk se může učit celý život, což ho může jen a jen obohatit, posunout dál, rozšířit obzory = lepší pracovní nabídky = lepší finanční ohodnocení.“

Přečíst si celý rozhovor: Romana Prošková


Pusťte se s odhodláním do rekvalifikace a otevřete si tak dveře novým možnostem! Bez ohledu na to, zda hledáte změnu v kariéře, naplnění nebo jen nový směr, rekvalifikace může být klíčem k dosažení vašich cílů. Naučíte se novým dovednostem a vytvoříte si tak reálnou cestu ke svým snům. Nechte se inspirovat příběhy Péti, Milánka, AmiRomči, kteří dokázali, že rekvalifikace může být k objevení nových příležitostí tím pravým. Tím pravým k novým životům s novou kariérou. Snovou kariérou.


Změna začíná právě teď!    DALŠÍ ROZHOVORY STUDENTŮ