Jak změnit ve Photoshopu pozadí

Jak ve Photoshopu změnit pozadí

Chcete změnit pozadí fotky ve Photoshopu? Možná byste rádi vyměnili zataženou oblohu za krásný slunečný den? Nebo chcete přidat jednobarevné pozadí k vaší fotce do životopisu? Pokud je to tak, v následujícím návodu zjistíte, že je to vlastně docela jednoduché. 


Možnost změnit pozadí obrázku je jedna z nejlepších funkcí Photoshopu. V posledním návodu jsme si ukázali Jak odstranit pozadí obrázku . Dnes si ukážeme jak přidat do obrázku vlastní pozadí a jak sladit barvy z různých obrázků. Použijeme obrázek z posledního návodu a přidáme tuto novou fotku do pozadí.

1. Vyberte nové pozadí

Otevřete si ve photoshopu obrázek s novým pozadím, můžete použít například tento:

2. Vložte obrázek s popředím

V tomto případě to bude obrázek z návodu Jak odstranit obrázek pozadí . Vrstva obrázku by měla být nad obrázkem pozadí.

Pokud to bude nutné, můžete použít nástroj pro Přesun a umístit obrázek pozadí, tak aby vám to vyhovovalo. Stisknutím klávesové zkratky CTRL+T se zobrazí transformační body, díky kterým můžete změnit velikost obrázku. Pokud se vám při změně velikosti mění i poměr stran, je nutné stisknout klávesu SHIFT.

3. Sladění barev

Už teď by měl výsledek vypadat docela uspokojivě. Posledním krokem je úprava barev v popředí takovým způsobem, aby se shodovala s novým obrázkem pozadí.  

Vyberte vrstvu popředí a přejděte na Obraz > Přizpůsobení > Srovnat barvy . Pokud tato možnost nejde vybrat, musíte rastrovat vrstvu popředí. To uděláte tak, že kliknete v panelu Vrstvy na vrstvu popředí pravým tlačítkem myši a vyberete možnost Rastrovat vrstu

V nově otevřeném okně vyberte zdrojový soubor a vrstvu, podle které se bude barva přizpůsobovat.

Nyní zatrhněte možnost neutralizovat, která upraví výrazné barevné odchylky. Pomocí posuvníků v poli Volby obrazu nastavíte barevnost vrstvy popředí, tak aby získala odpovídající barevný nádech. Použitím přepínače Náhled můžete porovnat stav před a po úpravě.

4. Uložení

Pokud jste se svým výsledkem spokojeni, klikněte na OK. Váš soubor můžete uložit ve formátu PSD, který zachová všechny informace o vrstvách. Díky tomu, můžete obrázek kdykoliv znovu upravit. 

Abyste mohli váš obrázek sdílet budete jej muset uložit v jiném souboru. Stačí přejít na Soubor > Uložit jako… a vybrat možnost Jpeg

Pokud Vás zajímá další práce s Photoshopem a chtěli byste se naučit, jak využívat tento skvělý program pro marketingové účely, tak vás zvu na můj třídenní kurz Photoshopu . Naučíte se vše od základů až po pokročilé funkce v tomto fantastickém grafickém nástroji.

Komentáře

4.3 Hodnotilo 103 lidí