... 12, 13, 14, 15 a dost! Víc dnů jsem po kurzu pro získání práce nepotřeboval.

Jirka během pár týdnů po kurzu nastoupil jako PPC specialista do firmy Audiolibrix. Přečtěte si obsáhlý rozhovor o tom jak toho dosáhl a také jak vzpomíná na kurz.

Ahoj Jirko, ty jsi kurz Manažera pro internetové projekty absolvoval relativně nedávno, ale já vím, že už tak brzy máš super novinky. Pochlubíš se nám?Ahoj Davide, je to tak, ještě před pár měsíci jsem seděl u vás na učebně a snažil se vytěžit maximum z lektorů. Tehdy mi běželo hlavou, že PPC je jako super, ale zároveň jsem měl strach, jestli bude mít vůbec někdo zájem o juniora téměř bez zkušeností. Nyní již více jak měsíc mám práci snů, kde mám prostor k růstu a zároveň i bezva podmínky pro osobní život.

Představíš nám svou práci a zaměstnavatele?

Pracuji jako PPC specialista ve firmě Audiolibrix, která se specializuje na prodej a propagaci audioknih u nás a na Slovensku. V současné době „bojujeme“ o post jedničky na trhu s nejmenovanou konkurenční firmou. Má práce je velice obsáhlá, jelikož se starám o klasické PPC systémy jako Google Ads, Sklik, ale i sociální sítě. To vše analyzuji v GAčkách a zároveň se snažím hledat potencionální možnosti a strategie, ke zlepšení performance. Ve firmě je nás pouze dvanáct, ale jsme skvělá parta, pomáháme si a podporujeme se. Za mě jedna z největších výhod je 100% práce z domova, takže mám čas na rodinu a osobní život.

Jak to po kurzu celé probíhalo? Bylo přínosem, když jsi uvedl, že jsi náš absolvent?

Po kurzu jsem byl ještě chvilku v mém starém zaměstnání, takže jsem si nejprve založil účty na StartupJobs a LinkedIn, vytvořil si jednoduché CVčko a poté i motivační dopis. Do životopisu i motivačního dopisu jsem připsal absolvování kurzu online marketingu u vás, napsal o tom pár řádků, přiložil certifikát a poté to celé vyslal do vod internetu. Následně jsem při online pohovorech s firmami a agenturami zjistil, jakou má certifikát z kurzu váhu a že dokonce díky tomu jsou ochotni přijmout juniora na původně seniorskou pozici.

Schválně, kolik jsi cca poslal životopisů? Víš zhruba jaká doba uplynula od ukončení kurzu a získáním místa?

Jestli si pamatuji dobře, tak jsem osobně poslal jen čtyři životopisy. Spíš se mi firmy a agentury ozývaly napřímo a doslova mě uháněly. Většinou už bylo pozdě – pro ně. Ve výsledku trvalo jen 15 dní, než jsem získal již zmiňovanou práci, a to včetně dotazníku, testu a pohovoru. Po pohovoru jsem měl ještě 3 dny na rozmyšlenou, ale můj nynější šéf a šéfová na mě udělali super dojem, a tak nebylo co řešit.

Jsi spokojený s platem v oboru?

Rozhodně ano, řekl bych tu kolik beru, ale potom by to chtěli dělat všichni a my bychom přišli o práci, je to tak? Teď vážně, krása v tomhle oboru je to, že jste limitováni pouze vaší pracovitostí...a trochu časem.

Po tomhle prima úspěchu, ke kterému ti ještě jednou gratuluji, pojďme se vrátit ke kurzu. Co bylo to hlavní, co tě přesvědčilo vybrat si náš kurz?

Pro mě hlavním důvodem bylo to, že jsem tu byl v dubnu poprvé na kurzu online marketingu, který byl super, a přestože trval jen 3 dny, tak mě neskutečně posunul. A tehdy už mi bylo jasné, že toho Manažera musím absolvovat, pokud to s online marketingem chci brát vážně.

Měl jsi předtím již nějaké zkušenosti s online marketingem?

Ještě před PPC jsem se věnoval copywritingu, ale to jen tak pro radost. Jinak mě do online marketingu pomáhal zasvětit kamarád, dlouholetý markeťák, který mi nasdílel své menší klienty, na kterých jsem si mohl vyzkoušet nabyté znalosti „naostro“.

Vyhovovalo ti prostředí našich učeben? Vrátíš se v myšlenkách někdy na dny v lavici? Třeba u videí, která jsou přístupná po kurzu? Nebo na vaši skupinu, jaká byla? Já pamatuji, že vládla pohodička, nepletu se?

Učebnám bych nic nevytknul, pokaždé bylo vše připravené, funkční a čisté. A v kávovaru nikdy nedošla káva! Jinak moc rád vzpomínám na kurz a jak říkáš, často si u videotéky vzpomenu na ty vtipný příhody. Dokonce s jedním člověkem z kurzu spolupracuji na jeho projektu jako takový kamarád-konzultant

A jak vzpomínáš na lektory, které jsi během kurzu zažil? Byl jejich výklad pochopitelný?

A toto bych zrovna rád vyzdvihl! Na kurzu jste se střídali ty, Lukáš a David. Za mě tohle bylo skvělý v tom, že každý z vás má na problematiku svůj pohled a dokáže o ní vykládat jinak než ten druhý. Nevím, jak to viděli ostatní, ale já osobně jsem z tohoto hodně těžil. Jo a nesmím opomenout Lukášovy všudypřítomný hlášky, které člověk rychle pochytí a pak s nimi „terorizuje“ okolí.

Byla či je nějaká kapitola, která tě vyloženě zaujala a bavila a naopak nějaká, ke které se moc vracet nechceš?

Hrozně moc mě bavil remarketing, dynamický remarketing a strategie opuštěného košíku. Vím, že u této kapitoly jsem si prvně řekl, jakou mocí vlastně vládnu, když dokážu takto podrobně cílit na zákazníky. A na opačném konci oblíbenosti je SEO, možná proto, že je to běh na dlouhou trať a já jsem netrpělivý.

Když jsem zmínil videa po kurzu, přijdou ti dostatečná? Využíváš jich?

Ta videa sleduji víc jak televizi. A tvůj hlas bych poznal už kdekoli. Ne, vážně. Za mě je to neskutečná pomoc. Kdykoli někde tápu, tak si je pustím. Teď jste mi udělali radost s těmi Performance Max kampaněmi, nikde jinde se člověk tolika informací nedopátrá a tady to je doslova na stříbrném podnosu.

Mám vážně radost, že jsi se tak rychle dokázal uplatnit v oboru. Máš nějaké další kariérní plány? Třeba práci z teplého Španělska a podobně?

Samozřejmě bych se rád válel na pláži v Karibiku, popíjel drink a u toho klikal kampaně. Ale prozatím se chci zdokonalit v tom co dělám, protože je ještě mnoho věcí, ve kterých mám mezery. Prioritou je teď pro mě webová analytika, protože u nás ve firmě mají rádi data a já jsem prý ten, kdo jim je zajistí.

Doporučil bys tedy tento kurz i ostatním zájemcům? Měl bys nějaké doporučení, radu pro ty, kteří třeba ještě váhají?

Rozhodně ano. Tento kurz online marketingu není jen o tom přijít, odsedět si to a získat certifikát. Od začátku se vám tu dostane maximální podpory od lektorů i samotného majitele. Dozvíte se hromadu informací a poznatků z praxe. Jako bonus máte nabouchanou videotéku, která strčí Google nápovědu do kapsy. Nemluvě o certifikátu, který vám otevře spousty možností. Řešíte cenu? Pak mi věřte, že toto je nejlepší investice, která se vám několikanásobně vrátí.

Jirko, díky za tvůj čas, ještě jednou gratuluji k nové životní etapě a za celý tým PrimaKurzy ti přeji, ať se ti daří.

Studuj stejný kurz jako Jirka a začni pracovat jako PPC specialista! Poslední volné místo!