- 

Program Affinity Photo

Chcete poznat podařenou konkurenci Photoshopu a navíc za "pár" korun? Našli jste správný článek, budeme se bavit o nástroji Affinity Photo.

Tento nástroj je kompatibilní s Windows i MacOS a iOS a lze ho zakoupit v App Store i Microsoft Store. V současné době je cena 1 290 Kč, což je přijatelná částka.

Když se podíváme do historie, tak v roce 2017 ukončila společnost Serif nástroj PhotoPlus a právě sortiment Affinity ho nahrazuje. Jak jsem již zmiňoval tím, že se jedná o přímou konkurenci Photoshopu je kompatibilní s běžnými formáty souborů včetně psd.

Funkce Affinity Photo

Sem lze zahrnout zpracování RAW fotografií, možnosti živých náhledů při využívání efektů a další úpravy optických aberací. Podporuje neomezené vrstvy a vyhrazený pracovní prostor pro vývoj RAW fotografií, stejně jako RGB, CMYK, barevný odstín LAB stupně šedi se správou barev a 16bitou editací.

Celý nástroj se skládů z pěti různých modulů, které si lze přepnout. Mají vždy název persona, zde je přehled:
- Photo Persona
- Liquify Persona
- Develop Persona
- Tone Mapping Persona
- Export PersonaProtože je o tento nástroj (nejen) v grafickém světě větší a větší zájem, budeme na něj mít specializovaný kurz. V tomto školení se naučíte celý nástroj ovládat a efektivně s ním pracovat.


Autor: Lukáš Pavelka