- 

Seznam Reporter

Co je Seznam Reporter?

Seznam.cz shromažďuje data o svých webových stránkách a následně z nich vytváří různé přehledy, které může využít každý, kdo chce pracovat s daty. Praktické využití pro oblast online marketingu představuje možnost zjištění trendových dotazů ve vyhledávání Seznam.cz.

Stačí se jen přihlásit svým mailovým účtem na url https://reporter.seznam.cz a ihned se dostanete do přehledů.

Jaké informace zde nalezneme?

Reporter se dělí na několik kategorií, které si lze vybrat v levém menu. Pro každou kategorii je možné udělat i srovnání pro různá období a porovnání mezi obdobími.

Seznam reportér

Ale zpět k jednotlivým položkám.

Mapy.cz - v reportu najdeme, jaká místa lidé nejčastěji zobrazovali na mapách. Ještě jsou zde nejhledanější hrady, zámky a další významná místa.

Novinky.cz, Proženy.cz, Sport.cz, Super.cz,  - zde je pouze podíl zobrazení podle zařízení.

Seznam Reporter přehled

V marketingu pak asi skutečně nejvíce využijeme část s trendovým vyhledáváním, kde se nacházejí nejčastější vyhledávací dotazy, vyhledávané obrázky a videa v Seznam.cz.

Seznam Reporter vyhledávací dotazy

Sauto.cz - v těchto přehledech naleznete informace o parametrech hledání aut (dle typu paliva, podle roku výroby, či najetých kilometrů).  Jsou zde vidět i nejvyhledávanější typy vozidel - pro jednotlivé značky i podle konkrétních modelů.

Seznam reporter

Zbozi.cz - report zobrazuje trendové kategorie na Zboží.cz. Aby se taková kategorie dostala do reporut musí mít více než 200 prokliků za kalendářní týden. Věděli jte, že za měsíc duben se nejvíce začaly hledat visací zámky? :-)

Seznam Reportér je šikovný nástroj pro všechny milovníky dat. Všechny výsledky si můžete vyfiltrovat do grafů, nebo také vyexportovat v tabulce.

Reportér lze porovnat s nástrojem Google Trends. O tomto nástroji zase jindy :-)

Autor: Bc. Lukáš Pavelka