Vědomosti získané v kurzu využívám každý den

Ahoj Verčo, jak se máš?

 Ahoj Davide, kdybych si stěžovala, tak to nikoho zajímat nebude, takže se mám samozřejmě výborně. :)

Jaká je tvá profese a případně projekt kterému se věnuješ?

Aktuálně pracuji jako PPC specialista pro agenturu MM marketing v Pardubicích. Klientů mám na starosti poměrně hodně (s cílením na B2B i B2C), takže se rozhodně nenudím. Spravuji pro ně především Google Ads a Sklik (některé přes PPC Bee) a když je třeba, tak sem tam udělám nějakou tu grafickou reklamu a reklamu na FB (na FB máme jiné lidi). Mimo to mám ještě na starosti správu PPC pro pár webů z předešlé spolupráce s mými vlastními klienty, se kterými probírám i různé strategie, které jim pomáhají v růstu a zvyšují povědomí o jejich značce na trhu, ve kterém se pohybují.

Proč jsi se rozhodla studovat náš kurz?

Uvažovala jsem nad ním tehdy hrozně dlouho (možná rok), protože mě tato sféra marketingu hodně lákala, ale finančně to pro mě tehdy nebylo dostupné. Tak jsem to nejdřív zkusila po malých krůčcích skrz vaše krátkodobé kurzy (na které jsem tehdy ještě ukecala zaměstnavatele). Nicméně jsem zjistila, že po tak malých krůčcích je mi to málo a navíc mě překvapilo, jak jednoduše to vše umíte vysvětlit a podat, takže jsem pomalu začala šetřit na dlouhodobý kurz Manažera pro internetové projekty.

Jak se ti kurz líbil?

Ze začátku to pro mě bylo trochu zdlouhavé, jelikož se prvních pár dní probíral Sklik, který jsem v té době již zvládala (čehož si někteří mí spolužáci nejspíš všimli, protože mě pak pár z nich mělo za tu, co to všechno zná - přišlo mi to tehdy celkem vtipné, protože tomu tak zdaleka nebylo), nicméně opakování je matka moudrosti, že? 

Co bylo pro tebe na kurzu nejobtížnější?

Jelikož je to už přes rok, co jsem ho absolvovala, tak to teď těžko zhodnocuji, ale nejspíš to byl Google Tag Manager. Na jednu stranu mě mrzelo, že jsme toho nestihli zrovna v tomto nástroji projet víc (nicméně to doženu tento rok na dalším vašem kurzu Webový analytik :)), ale tehdy to pro mě bylo nové a těch informací je zrovna o tomto nástroji poměrně hodně.

Jak jsi využila (využíváš) vědomosti, které jsi na kurzu získala?

Vědomosti získané v kurzu využívám každý den, bez nich bych se neobešla. Nicméně je důležité brát na vědomí, že kurz dá člověku to hlavní a nesmí se usnout na vavřínech, protože online marketing je obor, který se neustále vyvíjí a jde kupředu.

Byla jsi spokojena s přístupem lektorů při kurzu a po jeho dokončení?

Lektoři byli super a to všichni. Když kdokoliv cokoliv nechápal, neváhali mu to vysvětlit tak, aby to pro daného člověka bylo pochopitelné. Obzvlášť praktické ukázky byly super. A že po dokončení kurzu odpovídáte (resp. odpovídáš, protože jsem bombardovala prakticky jen Tebe :)) na všechno a snažíte se pomoci, tak to je bezkonkurenční.

Doporučila bys tento kurz i ostatním zájemcům?

Pokud někdo stále váhá, zda se na tento kurz přihlásit, tak ho vřele doporučuji. Pokud jste člověk, co hledá nové obzory a chce se rozvíjet, jděte do toho, protože v tomto oboru se rozvíjet nepřestanete, pokud budete mít pro svůj vlastní rozvoj motivaci a motor.

Pokud jste člověk, který má na starosti marketing ve firmě a chtěli byste se více dozvědět o možnostech online marketingu, ať už z důvodu, že vám online marketing spravuje externí firma, kterou chcete mít pod “odborným” dohledem nebo se chcete o online marketing starat vy sami, jděte do toho.

Co bys poradila lidem, kteří si ještě nejsou jisti, zda na kurz přijít či ne?

Není nad čím přemýšlet, prostě jděte. :D Kdybych se rozmýšlela ještě dnes, zda na kurz jít nebo ne, vůbec bych nebyla tam, kde jsem. A pokud opravdu váháte, tak to zkuste po malých krůčcích v rámci krátkodobých kurzů, jako tehdy já, nicméně se zbytečně oberete o čas, který jste mohli strávit už na dlouhodobém kurzu :)

Jak probíhá tvůj běžný den v práci/podnikání?

Přijedu do práce na šestou (dle slov mého šéfa na půl čtvrtou), zapnu PC, dám si kafe, projedu účty klientů, zda mi tam někde něco neulítlo (naštěstí se to nestává) a přitom si rozvrhuji práci, co bude zrovna ten den třeba vytvořit, upravit, změnit, apod. Pak se ve dvě s radostí sbírám a jedu domů. :) Někdy však dělám i odpoledne nebo po večerech doma, když je to třeba, ale snažím se, abych to měla vše "hotové" (ne že by takové slovo v našem oboru existovalo, protože nikdy nic není hotové).

Chystáš se ještě na nějaké kurzy u nás?

Teď mě v červnu čeká školení Google Analytics - webový analytik, na který se těším. Jinak, kdyby mi to finance dovolily, tak bych nejraději šla ještě na dva vaše dlouhodobé kurzy, ale to je spíš otázka daleké budoucnosti a pokud se k tomu vůbec dostanu, jelikož svým způsobem úzce souvisí právě s Manažerem pro internetové projekty. V dnešní době musí online markeťák umět PPC, analytiku, grafiku a ideálně tvorbu webu, tak ty kurzy jsou, tuším, jasné. :) 

Chtěla by jsi na závěr čtenářům něco sdělit?

Nepřestávejte se rozvíjet, neděláte to kvůli ostatním, ale kvůli sobě a věřte, že primakurzy.cz vám s tím dokážou hodně pomoci. A pak se vám to vrátí, i kdyby časem, ale vrátí, stačí jen vytrvat. :)

 

Studuj stejný kurz jako Verča a začni pracovat jako PPC specialista! Poslední volné místo!