Teď umím nastavit kampaně lépe než mnohé agentury. Říká Martin Pšenica

Ahoj Martine, jak se máš?

Ahoj, mám se dobře. Dělám, co mě baví a dává mi to smysl. To je pro mě v životě strašně důležité.

Jaká je nyní tvá profese a v jaké společnosti?

No... Po kurzu jsem prošel zajímavými pohovory, třeba v Mall.cz či H1 agentuře. Rozhodl jsem se však pracovat jako freelancer. Externě spravuji několika firmám PPC reklamu a pomáhám jim i všeobecně s online marketingem.

Proč jsi se rozhodl studovat náš kurz?

Internet mě vždy bavil. Měl jsem tedy základy tvorby webu či SEO. Ale PPC reklama pro mě byla španělská vesnice a strašně mě zajímala. Svůj podíl na tom má i skvělý retargeting Primakurzů, který mě neustále pronásledoval :-D Tak jsem se rozhodl pro kurz Marketing pro internetové projekty.

Jak se ti kurz líbil?

Jedním slovem pecka. Plno zajímavých lidí, skvělí lektoři i ubytování. Žádná nekonečná teorie, jako ve škole. Všechno prakticky, tak to mám rád! Po kurzu jsem byl schopný nastavit kampaně lépe, než mnohé agentury.

Co bylo pro tebe na kurzu nejobtížnější?

Trochu mi dělalo problémy pochopit mocný retargeting. Později v praxi jsem však i díky zápiskům a videím z kurzu vše snadno pochopil.

Jak jsi využil (využíváš) vědomosti, které jsi na kurzu získal?

Většinu získaných vědomostí využívám ke své práci každý den a prakticky mě živí.

Byl jsi spokojený s přístupem lektorů při kurzu a po jeho dokončení?

Přístup lektorů byl fantastický a jejich trpělivost obdivuji. David mi pomohl hodně i po kurzu. Nechápu, kde na to bere čas.

Doporučil bys tento kurz i ostatním zájemcům?

Rozhodně. Online v současnosti vládne světu. Kurz bych doporučil začínajícím podnikatelům, marketérům, obchodníkům, ale i vlastníkům firem.

Co bys poradil lidem, kteří si ještě nejsou jisti, zda na kurz přijít či ne?

Že jsem taky dost váhal. Kurz jsem totiž musel hradit z vlastní kapsy. Této investice ale nelituji. Strašně mě to posunulo a v podstatě mi to rozjelo vysněné podnikání.

Jak probíhá tvůj běžný den v práci?

Pokaždé jinak. Ale překvapivě rád vstávám. Nejdříve se vrhnu na reklamy klientů a optimalizaci kampaní. Občas je v plánu nějaká ta schůzka. Po obědě se snažím vyřídit e-maily, telefony a případné reporty. A odpoledne už se věnuji vzdělávání a tvorbě vlastního obsahu, určenému pro firmy a podnikatele.

Máš nějaké pracovní cíle, kterých bys chtěl dosáhnout?

Určitě, mám jich hodně. Především chci během tohoto roku nabrat ke správě kampaní ještě další dvě tři atraktivní firmy. Takže nyní hodně pracuji na contentu, to je klíč. V budoucnu bych také rád prováděl více školení online marketingu, nic takového tady ve Zlíně totiž není. 

Chtěl bys na závěr čtenářům něco sdělit a nebo dát kontakt, kde tě mohou najít?

Dělejte to, co vás baví. Nenechte se odradit okolím, makejte na tom a úspěch se dostaví. Moji práci najdete na  https://onlinemarketak.cz/

Děkuji za rozhovor a měj se krásně :-)