Po kurzu si plním to, co jsem v životě vždy chtěl

Ahoj, Jardo, jak se máš?
Čau Davide, díky za optání. Teďka je to skvělý, protože si plním to, co jsem už léta chtěl. Nebyl to sen o podnikání z pláže, ale mít čas pro život a prací se bavit. Roky jsem se hledal, zkoušel profese a spíš než velký dobrý, to bylo velký špatný. No, chybami se člověk učí, že jo! :-) Od kurzu už ale nebylo dne, kdy bych měl nějakou pochybnost, že to nezvládnu. A je to tady, dokázal jsem to, a to z velké části i díky vám. Dělám job, který mě baví a mám čas na sport, trénink mi zabere spoustu času. Vlastně kvůli němu jsem před lety začal hledat změnu. Práci, která mi nebude v ničem bránit. Můžu říct jediné: zvládl jsem to. Díky tomu se mám teď super, každej každičkej den je to lepší a lepší.

Jaká je nyní tvá profese a v jaké společnosti?
Nyní jsem freelancer, tedy dělám sám na sebe. Díky tomu si mohu vybírat klienty z odvětví, která mi jsou blízká a dokážu se s klientovou vizí či s produkty ztotožnit. Ještě lepší je, když je sám používám. Ono je to prostě na tom výsledku práce znát, když do toho člověk přidá osobní nadšení. Jo, a asi to nejlepší na tom je, že s klienty mohu mluvit tak krásně neformálně. A oni to oceňují, cítí se lépe a uvolněně. A i já. To by mi v agentuře asi neprošlo. Jinak, já prošel kurzem Manažer pro internetové projekty, hele a tím bych se momentálně i označil. Naučil jsem se tam důležité informace od všeho, co by mě jako manažera projektu mohlo potkat. A s tím momentálně pracuji, dělám PPC, hlídám si SEO, spravuji sociální sítě, sleduji Analytics, funguju ve Photoshopu, v Mailchimpu, píšu texty, články i claimy, vymýšlím creativu, fotím, mluvím do vzhledu webu, atd. Něco zvládám více, něco méně, ale dokážu se svými znalostmi pokrýt potřeby klientů, kteří nemají možnost mít na vše specialistu.Proč jsi se rozhodl studovat náš kurz Manažer pro internetové projekty?
No, nejspíš proto, že od první návštěvy stránek jsem ho viděl všude. :-)) To je fór. Myslím, že jsem si přečetl snad všechny recenze co na něj máte. Četl jsem si i diskuze na Facebooku, všude jen chvála, chvála, chvála! Tak jsem si řekl, že to přece nemůže být náhoda, že je asi fakt nejlepší. A musím říct, že váš kurz byla fakt má nejlepší volba! Co se mi hodně líbilo je, že v popisu kurzu byla napsaná ta práce a ukázka na reálných projektech. A to jsem chtěl, chtěl jsem kurz digitálního marketingu, kde uvidím co mám dělat, jak to mám dělat - a taky hlavně co to udělá, když to udělám. Ne o tom jen slyšet, ale vidět co se stane. Tak to mě zaujalo. A protože jsem člověk, co někdy potřebuje slyšet či vidět 2-3x než si to zapamatuje, tak jako mít k dispozici videa po kurzu, na to jsem slyšel a musím říct, že díky za ně. Dodnes se k nim vracím a stále z nich čerpám informace ohledně online marketingu. Tyjo, musím ještě zmínit i to nejmenší, co mě vedlo k rozhodnutí. Dostupnost. Já, jako nepražák, jsem byl nadšený, že vystoupím na Holešovicích z autobusu, skočím si do mekáče a během pěti minut už sedím v učebně nad ranní kávou. To je hodně příjemný! :-)

Jak se ti kurz líbil?
Byl jsem nadšený! Vlastně jsem doteď, protože nebýt tohoto školení internetového marketingu, tak ani netuším co bych momentálně dělal za práci. Od prvního dne byla mezi všemi pohodová atmosféra, chvíli trvalo než jsme se mezi sebou rozmluvili (teda snad kromě Ivči s Renčou, ty mluvily pořád :-)) ), ale myslím, že jsme se otrkali docela brzy. Což bylo skvělý, protože čím víc lidí se ptá, tím víc toho každý zjistí. Super bylo, že jsem si stíhal psát zápisky. Já, tvůrčí člověk, barvičky, záložky, nákresy, obtahovačky.. Stíhal jsem parádně. Hai to myslím stíhal tvořit i jako prezentace na počítači. To pro mě bylo důležité, že jsem se v tom zápisu pak vyznal i doma a vyznám se dodnes. Hrozně moc se mi líbilo, že jsem se necítil jak nějaký školák na doučku. Člověk je fakt v klidu a má příjemné pocity, zasměje se a ačkoliv tam sedíme celý den, tak to není žádná nuda. Na tom máte dost velký podíl vy, ty, Lukáš, Lukáš a David. Sice Lukáš fandí Sláviii, to je taková černá kaňka na kurzu, jo... :-) Ale jinak jste byli fakt skvělí, svým přístupem k výuce a trpělivostí dodáváte každý den tu uvolněnost a chuť se něco dozvědět. To mi přišlo fakt super, a proto jsem se tam každý den těšil i přes několikahodinové dojíždění.


Co bylo pro tebe na kurzu nejobtížnější?
Tyjo. No mě napadne jako první to, že jsi mi ujídal jídlo, ale ohledně látky.. nic mě nenapadá. Sklik byl zpočátku trochu nejasnej, ale to byl úvod do PPC reklam, viděl jsem to poprvé v životě a všechno jsme si pak probrali fakt detailně, takže bylo po nejasnostech. Já se hrozně bál toho závěrečného testu! :-)) Ale udělali jsme to nakonec úplně všichni, takže se nikdo nemusí bát. Kurz vás na něj opravdu dobře připraví. Teď mě napadá, že jako nejobtížnější bych zvolil asi Google Analytics, ale opět, nic, co bychom si nevysvětlili. A díky videím se pak orientuje opravdu každý. Takže nejtěžší na kurzu, těžko říct. Asi cesta domů po oslavě úspěšného zakončení. :-)


Jak jsi využil (využíváš) vědomosti, které jsi na kurzu získal?
Řekl bych, že na maximum! Díky nim jsem věděl, co po kurzu dělat a čím se zabývat. Nešel jsem do shánění práce už s prázdnou, ale měl jsem díky kurzu co nabídnout. A nyní, zhruba po roce a kousek, mám své klienty, kterým spravuji internetový marketing a jsem tak svým pánem. To bych bez vědomostí z kurzu určitě tak rychle nedokázal, protože Manažer internetových projektů mi dal informace a náhled do tolika oblastí online marketingu, že než bych tyto zkušenosti sesbíral po různých štacích, trvalo by to mnohonásobně déle. A informace čerpám dodnes, když si nejsem v něčem jistý, první místo kam se jdu podívat jak to má být, tak jsou videa z kurzu. S tím, co jsem se na něm dozvěděl nyní prakticky denně pracuju. Za velmi významnou informaci z kurzu považuji taky fakt, že ty a kluci víte téměř všechno, takže co nenajdu ve videích, tak vím, že mi s tím pomůžete. Nebo najdu odpověď ve skupině. Na kurzu jsem se naučil jak nad problémem přemýšlet, abych ho efektivně vyřešil a jak mu předcházet. Je skvělý, že lidi neučíte jen jak “to naklikat”, ale taky jak se nad tím zamyslet. 


Byl jsi spokojen s přístupem lektorů při kurzu a po jeho dokončení?
Tady snad ani nejde říct, že ne. Naprostí, fenomenální, zlaťáci! Opravdu jo. Za celou dobu školení snad nepadl dotaz, na který byste něměli odpověď. Ať vezmu kohokoliv z vás, kdo nás školili, tak jeden nebo druhý, jste nekonečná studna informací, to je neuvěřitelný. Každý den byla legrace, každý den jsme dostali informace podané takovým způsobem, že jsme je chápali a byl to opravdu velmi příjemně strávený měsíc, za který vám všem patří velký dík! Co se týká přístupu po kurzu, no, já mám po něm přes rok a vlastně jsme stále v kontaktu, takže velký dobrý! :-) Cokoliv jsem potřeboval vědět, nebo zjistit, tak se mi dostalo pomoci a vždy i s něčím navíc, co mé znalosti zas jen a jen rozšířilo. Podle mě máš teda stroj času, jinak si nedokážu vysvětlit kde na vše ten čas bereš, ale díky Bohu za to! Jako, po lidské a i po profesionální stránce jsou vaše kurzy to nejlepší co může být a já se těším, až se dostanu k dalšímu vašemu kurzu, už jen kvůli tomu, že vím, jak skvělá parta u vás je.


Doporučil bys tento kurz internetového marketingu i ostatním zájemcům?
Už včera bylo pozdě! Jasně, že ano, lidi, vůbec neváhejte. Nehledě na to, že se kurz stále aktualizuje a přibývají nové a nové věci, takže opravdu není nad čím váhat. Tady můžete jedině získat, ať už jste majitel firmy co chce mít přehled, nebo chcete dělat na sebe jako já, nebo pro agenturu. Získáte takové znalosti a ujistíte se, jak to všechno funguje, že si i sami dokážete rozjet vlastní projekty. Doporučuju kurz každému, kdo chce dělat zajímavou práci, záživnou práci, svobodnou práci (protože to z té pláže fakt jde dělat, o tom žádná) a každému, kdo si chce rozšířit znalosti v online marketingu. Jděte do toho.

Co bys poradil lidem, kteří si ještě nejsou jisti, zda na kurz přijít či ne?
Že obavy nejsou na místě, kurz jim dá skutečně maximum informací a vše si reálně vyzkouší. A co by náhodou po kurzu nevěděli, mají kam sáhnout, a to do videí z kurzu, to je ohromné plus. Na kurzu se dozví nejen to nejnutnější, ale i spoustu informací navíc, každé jejich otázce se dostane odpovědi. A je tam i sranda. :-) Po dokončení budou schopni okamžitě pracovat v tomto nádherném a pestrém oboru, kde je teď i docela poptávka po lidech. Mně píší agentury poměrně často, ale v téhle části života se mi nechce být zavřený v kanclu. Jestli někdo chce skutečně pořádný základ a odrazit se, tak účast na kurzu je to nejlepší, co pro sebe může udělat. A to potvrdí nejspíš každý, kdo si kurzem prošel.


Jak probíhá tvůj běžný pracovní den?
No, záleží jaký mám ten den trénink. To zní hezky, ne? A je to tak. Buď vstanu kolem šesté, omrknu to nejdůležitější a jdu běhat dokud nejsou ta horka. Dopoledne se pak vzdělávám, čtu novinky, sleduju videa, poslouchám podcasty. Někdy u toho připravuji příspěvky na sociální sítě, kreativní chvilka se holt neplánuje.:-) A odpoledne se věnuji práci na klientech, někdy až do noci. To je různé. No a nebo spím do devíti, omrknu to nejdůležitější, hodinku si pročítám novinky a pracuji celý den (někdy jen pár hodin), trénink až večer nebo odpoledne. To je na tom to krásné, že si to přizpůsobím podle toho jak je potřeba. Díky kurzu, který byl na mém začátku a opět opakuji: čerpám z něj dodnes, díky tomu dnes nemusím být “na značkách a jet od-do” ale práci si přizpůsobím. Pořád je to dřina, pořád jsou to hodiny práce, ale mě to baví. Trénink a práce. :-)


Chtěl by jsi na závěr čtenářům něco sdělit?
Ať jdou do toho, i kdyby jen hledali nějaký impuls do života. Může přijít naprostý začátečník, ale i zkušenější člověk a každý z nich si z kurzu něco odnese. PrimaKurzy jsou naprostá profesionální špička a já jsem velmi vděčný za jejich práci, přístup k nám studentům a pomoc i po dokončení kurzu. Je to super a já je jedině doporučuji!

Ať se všem daří a dosáhnou té krásné harmonie, jakou mám nyní já. Na začátku všeho byl kurz od vás. Díky za něj!