- 

Jak na rámečky na Facebooku

Edit 2023: Tvorba vlastních rámečků je aktuálně omezena.

Všímáte si poslední dobou, že u profilových obrázků lidí je například nějaké logo či obrázek? Nevíte kde a jak si to také nastavit a nebo si lámete hlavu k čemu to vlastně je? Tak pak zbystřete.

Facebook již delší dobu umožňuje nahrávat tapetu, kterou si pak uživatelé mohou vkládat ke svým profilovým obrázkům a podpořit tak například politickou stranu, facebookovou skupinu, charitativní akci, sportovní akci či mnoho dalšího. 

Jak si rámeček vytvořit, když nechci používat již některý z hotových?

Musíte si nejdříve vytvořit obrázek, který se pak na Facebook nahraje a posléze bude použit pro rámeček. Obrázek musí být ve formátu .png.

Jakmile obrázek vytvoříte, tak přejděte na stránku https://www.facebook.com/fbcameraeffects/home/ a klikněte na "vytvořit rámeček".

--> Klikněte na "nahrát grafiku" a vyberete si váš obrázek, který jste si vytvořili například ve Photoshopu.

--> Vyplníte "název rámečku", podle kterého ho poté uživatelé mohou vyhledat. Můžete zvolit i klíčová slova, podle kterých může být lépe k dohledání. A dáte pokračovat. 

--> Vyberete autora efektu, můžete to být vy jako osoba nebo firemní profil na Facebooku. A kliknete na OK.

--> Následně si váš rámeček můžete dát vyhledat zde --> https://www.facebook.com/profilepicframes 

Stačí jen znát jeho název a pokud chcete, aby se uložil k vašem profilovému obrázku, stačí kliknout na "Použít jako profilový obrázek"

Tip: Potřebujete se naučit komplexní Facebook marketing? Naše školení Facebooku, které se koná v Praze každý měsíc vás to opravdu naučí. Tak na něj mrkněte.

Autor: David Šolc