Nesrovnávejte se s ostatními, srovnávejte se nyní a v minulosti, tak uvidíte pokrok. Rozhovor s Julií Balas

Představuji vám absolventku kurzu Pracovník grafického studia Yulii Balas z roku 2023.

Od ukončení kurzu uběhl více než rok a my jsme díky Instagramu s Julií průběžně v kontaktu. Za tu dobu jde hezky vidět, jak Julie na volné noze krok za krokem tvoří svou vlastní značku. Pojďme se Julie zeptat, jak se jí po kurzu daří a čím si před kurzem musela projít? :-)

Juli, co tě nyní v životě baví a kam vlastně směřuješ?
V mém životě se toho nyní dost změnilo, díky těmto změnám žiji konečně život, který jsem vždy chtěla žít. Pracuji na volné noze a s projekty, které jsem vytvořila, bylo jen v Praze otevřeno více než 15 provozoven. Mám krásnou rodinu a jsem ještě na mateřské dovolené. Synovi jsou nyní 2 roky. Věnuji se aktivně sportu a baví mě zdravý životní styl. To vše mohu dělat dobře jen díky práci na volné noze, která mi dovoluje organizovat si čas podle sebe. V budoucnu bych ráda otevřela vlastní kreativní agenturu, sním o tom, že se naučím animaci a budu moci vytvářet vlastní animovaná videa.

Pevně věřím, že se ti to povede. Ty jsi původem z Ukrajiny, viď? Byl pro tebe z hlediska češtiny problém vnímat výklad na kurzu?
Docela ano, před kurzem jsem se bála, myslela jsem si, že nic nepochopím 🙂, ale velmi mi pomohl tvůj individuální přístup ke všem na kurzu. Jsem ti velmi vděčná za znalosti, které jsem získala.

Tohle vždy rád slyším! Jaké byly tvé začátky po kurzu? Pomohl ti kurz ve tvém novém projektu nebo jsi ještě pracovala někde jinde?
Po kurzu jsem mělа velkou motivaci tvořit, protože mi kurz dal nejen znalosti, ale i víru v sebe. Mám malé dítě, myslela jsem si, že nebudu mít na nic čas, učila jsem se po nocích, protože jsem chtěla opravdu něčeho dosáhnout. Začala jsem se věnovat novým projektům hlavně i díky tvé podpoře v mém snažení.

Vzpomeneš si, co tě přimělo jít na kurz Pracovník grafického studia a jak ho hodnotíš teď po delší době? Máme spoustu názorů nezúčastněných, kteří tvrdí, že za 10 dní, se nedá nic naučit. Je to tak nebo ne?
Vždy jsem bylа kreativní, ale nevědělа jsem, jak se realizovat. Pracovalа jsem v obchodech a restauracích, nepřinášelo mi to potěšení. Když jsem odešla na mateřskou dovolenou, rozhodla jsem se, že během této doby bych měla najít sama sebe. Našla jsem tento kurz na internetu. Za 10 dní mi radikálně změnil život.

Jsem člověk, který neumí perfektně česky a který má malé dítě. Já jsem mohlа. Lidé, kteří říkají, že za 10 dní se nedá nic naučit, prostě v životě nechtějí nic dělat. 🙂

Co tě na kurzu bavilo nejvíce?
Na kurz jsem chodila s radostí, informace byly vždy podány s lehkostí, vtipkovali jsme, povídali si a na kurzu jsem našla kamarády. ♥️ Díky tomu bylo každé téma zajímavé a přínosné.

Tvou značku Balas Design už sleduje na Instagramu přes 2000 uživatelů, bylo těžké začít?
Bylo to těžší, než jsem čekala, ale chtělа jsem to. To většinou stačí na to, aby se to povedlo. Šel jsi mi příkladem a já pak chtěla být trochu jako ty.😀 Nechci se zastavit a v PrimaKurzech absolvuji ještě školení tvorby webových stránek a také jsem začala zjišťovat, jak funguje online marketing. To mi hodně pomáhá pochopit problematiku v dalších oborech a díky tomu mohu lépe tvořit grafiku.

Kdybys mohla dát 2 tipy, které by pomohly ostatním v budování své vlastní značky, jak by zněly?

  • Nejdůležitější je nebát se vyjádřit!
  • Pracujte na své značce, nikoho nekopírujte. Neposkytujte klientovi jen kvalitní službu, ale naplňte jeho potřebu, pak budete na trhu žádaní a odlišíte se od své konkurence! Chce to trochu trpělivosti, ale jde to zvládnout a najít společnou řeč.

Jak moc bojuješ s cenotvorbou? Dostáváš zpětnou vazbu na cenu tvých produktů nebo ji zákazníci akceptují?
Nemám pro každého stejnou cenu, každý projekt je individuální. V mém případě si mě klienti doporučují navzájem, ve většině případů nemusím vysvětlovat hodnotu své práce.

Jsem rád, že i nastavení hodinovky v kurzu přineslo svůj užitek. :-) Měla bys nějaký vzkaz, inspiraci, povzbuzení či radu pro naše současné a budoucí studenty?

  • Nevzdávej se, úspěch miluje vytrvalé a trpělivé lidi.
  • Nesrovnávejte se s ostatními, srovnávejte se nyní a v minulosti, tak uvidíte pokrok.
  • Svět pomáhá těm, kteří vědí, kam jdou. Pamatujte na to.

Výborně řečeno Juli, moc děkuji za rozhovor. Pro vás, kdo máte zájem vědět víc, můžete se zeptat přímo Julie nebo ji sledovat na sociální sítí LinkedIn nebo na Instagramu. Chcete-li se zeptat přímo mě na detaily ohledně kurzu, napište mi. Lukáš Krása, lektor kurzu Pracovník grafického studia.

Studuj stejný kurz jako Yuliia a začni pracovat grafička! Posledních 7 volných míst.