- 

Google Analytics IX. - V reálném čase 1.část

Zajímá vás, kolik lidí si právě teď prohlíží vaše stránky, odkud jsou, z jakých zdrojů na vaše stránky přišli nebo třeba jaké konverze provedli? Navštivte na kartě Přehledy v levém sloupci záložku V reálném čase :) V dnešním a příštích dvou článcích se s ní podrobně seznámíme.

V případě funkce V reálném čase je uživatel je považován za aktivního, pokud za posledních 5 minut spustil nějakou událost či zobrazení stránky, zatímco u standardních přehledů je to 30 minut.

Záložka V reálném čase nabízí celkem šest přehledů (Přehled, Lokality, Zdroje návštěvnosti, Obsah, Události, Konverze), přičemž každý uvádí následující tři údaje:

  • počet návštěvníků, kteří se na webu právě nacházejí
  • počet požadavků, které přišly na server během každé z posledních 30 minut
  • počet požadavků, které přišly na server během každé z posledních 60 sekund


Přehled

Jak vidíte na screenu 1, velká číslovka 4 v Přehledu značí, že na webu právě teď jsou 4 návštěvníci. Pod touto číslovkou máme procentuální poměr návštěvníků používajících právě stolní počítač versus mobilní zařízení. Z grafu vedle pak můžeme sledovat jejich aktivitu během každé posledních 30 minut a zároveň posledních 60 sekund – najedete-li na jednotlivé modré sloupečky v grafu kurzorem, uvidíte konkrétní počet zobrazení stránek v dané minutě).
SCREEN 1

Přehled zároveň nabízí statistiku Nejčastěji odkazujících stránek na váš web (resp. stránek, přes které na něj momentálně přišlo nejvíce uživatelů), dále Nejvýraznější provoz ze sociálních sítí (na screenu 1 je vidět, že na našem webu je právě jeden uživatel, který přišel z Facebooku). Nejčastější klíčová slova, která uživatelé zadali do vyhledávače a ten je navedl na naše stránky, byla „pujcovna dodavek“ a v sekci Nejlepší aktivní stránky vidíme seznam čtyř stránek našeho webu, které si návštěvníci momentálně nejvíce zobrazují. Z mapky níže pak vyčteme (po najetí kurzorem na kolečko v mapě), že naši momentálně aktivní uživatelé se nacházejí v Praze.