Splnil se mi můj sen a stala jsem se freelancerkou v online marketingu!

Někdy se PPC učíte proto, abyste se zvládli parádně starat o svůj e-shop. Někdy vás však obor digitálního marketingu tak vtáhne, že e-shop prodáte a stanete se PPC specialistou naplno! To i mnoho dalšího se dozvíte v zajímavém rozhovoru s naší úspěšnou absolventkou.

Ahoj, představ nám prosím trochu svou osobu.
Ahoj, jmenuji se Sylvie a jsem PPC specialista, hlavně díky vám. :)

 

Jak vzpomínáš na kurz manažera?
Na váš kurz vzpomínám jako na super zkušenost, která mi otevřela dveře do online marketingu.

Jsi ještě s někým ze skupiny v kontaktu? Ať už osobně či pracovně?
Ano jsem v kontaktu s jednou holčinou. Staly se z nás kamarádky a pravidelně se navštěvujeme.

Dala bys dohromady, jak jsi se tenkrát o kurzu dozvěděla a co tě přimělo ho absolvovat?
O kurzu jsem se dozvěděla od švagrové, která ho také dělala, ale bohužel kvůli povinnostem s dětmi se z ní PPC specialista nestal.

Jak bys hodnotila náš kurz online marketingu tehdy a jak na něj koukáš nyní? Třeba i ve srovnání s jinými kurzy?
Kurz hodnotím velmi kladně, tehdy i dnes. Prošla jsem i jiné kurzy online a ten váš mi přišel nejsrozumitelnější, a i teď se k němu vracím v online formě, kterou mám stále k dispozici a určitě si jí chci ještě prodloužit.

Myslíš, že je značka PrimaKurzy dobře vnímaná mezi agenturami? Stává se nám totiž, že máme „svého“ člověka skoro všude. Jak je to u vás?
Rozhodně si myslím, že PrimaKurzy je značka, která má u agentur dobré jméno. Všude kam jsem se hlásila, jsem rovnou říkala, že mám certifikaci od PrimaKurzů, všichni vás znali a považovali to za velký přínos.

Když se ještě vrátíme ke kurzu, měla jsi předtím nějaké zkušenosti s digitálním marketingem nebo jsi se s tímto oborem setkala reálně až u nás?
Obor PPC mě nadchnul, jelikož jsem měla svůj vlastní e-shop a kampaně mi tam dělala marketérka. Chtěla jsem je dělat sama, nakonec jsem si to ale zamilovala natolik, že jsem e-shop prodala a začala dělat PPC specialistku.

Jak probíhala tvá kariéra po dokončení kurzu? Co všechno zahrnuje tvá praxe od té doby?
Po kurzu jsem prodala e-shop a začala jsem rovnou hledat práci jako PPC specialista. Do 14 dnů jsem měla 3 nabídky práce, z toho jsem jednu přijala a nastoupila. V této agentuře jsem byla 6 měsíců, ale nebylo to dle mých očekávání, takže jsem hledala dál. Nakonec jsem skončila na volné noze a beru si své klienty. Např. muj-reznik.cz, marketingppc.cz, lbsije.cz

Do reklamních systémů neustále přicházejí nějaké novinky. Jak často se tedy učíš nové věci, nebo kolik tak času věnuješ současně samostudiu?
Nové věci se učím neustále, nejlepší na naučení je ale stejně praxe, takže si beru různorodé klienty a makám na sobě. J

Máš nějaké oblíbené nástroje nebo aplikace, které používáš při práci?
Hodně nyní využíváme ChatGPT na psaní reklam a článků.

Co si myslíš o současných trendech v digitálním marketingu, případně jak hodnotíš jeho vývoj v posledních letech? 
Online marketing jde všeobecně rychle dopředu, ale já jeho vývoj hodnotím vesměs kladně. Mám ráda novinky a ráda se učím nové věci.

Dala bys dohromady tvé nejtěžší výzvy v oboru a jak se ti povedlo je překonat? Je vyloženě něco, co považuješ za super úspěch a na co jsi fakt hrdá? Oblíbené kampaně, projekty, na kterých jsi pracovala?
Nejtěžší výzva byla vůbec začít. Myslela jsem si, že po kurzu budu umět všechno, ale tak to opravdu nebylo. Když jsem zkusila svoje první kampaně, zjistila jsem, že mám v hlavě velký zmatek a že asi budu muset otevřít PrimaKurzyOnline abych alespoň něco mohla založit. :D
Postupem času se to ale všechno srovnalo a praxe mi to všechno pomohla vyřešit. Jsem hrdá na to, že jsem konečně změnila svůj život a začala dělat PPC, místo toho abych seděla 8 hodin denně v kanceláři.

Máš nějaké konkrétní plány do budoucna, co se týče tvé kariéry nebo soukromého života?
Moje plány jsou takové, že bych chtěla nabrat co nejvíce zkušeností a možná jednou v budoucnu založit svoji agenturu.

Co tě asi nejvíc baví na tvé práci?
Nejvíc mě baví to, že svoji práci mohu dělat kdykoliv a kdekoliv.

A mimo práci? Co ráda děláš ve volném čase, pokud nějaký stíháš mít?
Díky tomu, že můžu dělat svoji práci kdykoliv a kdekoliv, stíhám se ve svém volném čase věnovat hlavně dětem a ráda hraji tenis.

S ohledem na mimopracovní život, jaké jsou dle tebe největší výhody a nevýhody práce v online marketingu?
Již zmiňovaná práce kdekoliv a kdykoliv. Možnost online schůzek s klienty.

Dáš dohromady nějaké nejdůležitější dovednosti, které musí mít dnes PPC specialista?
Myslím, že nejdůležitější je odhodlání, spousta mých kamarádů se nadchlo, že chtějí být taky PPC specialisté, ale nebyli dostatečně odhodlaní, aby to dotáhli do konce. Pokud máte odhodlání, zbytek se už naučíte. J

Blížíme se ke konci. Co bys doporučila lidem, kteří váhají s registrací na kurz digitálního marketingu?
Ráda bych jim řekla, že to za to opravdu stojí, a i když je to spousta práce, tak výsledkem je nezávislá práce za dobré peníze. :)

A co bys pro změnu poradila našim studentům, aby se po dokončení kurzu našli ve světě digitálního marketingu a mohli uspět?
Aby hned po kurzu začali makat a ideálně si našli práci. Rychle se to zapomíná a chce to opravdu hned po kurzu jít pracovat jako PPC specialista.

Děkuji ti za rozhovor a ať se ti i nadále daří.

Studuj stejný kurz jako Sylvie a začni pracovat jako freelancer PPC specialista! Poslední 3 volná místa.