- 

S Ondrou Šimečkem na pár slov o Gesto Apartments a on-line kurzu Grafik

Když jsem minulý týden přemýšlel, koho bych vybral a oslovil ze svých více než 500 úspěšných absolventů prezenčního kurzu napadlo mě oslovit někoho mimo prezenční kurz :-). Oslovil jsem Ondru Šimečka, který je absolventem mého on-line kurzu Grafik!

Když jsem minulý týden přemýšlel, koho bych oslovil ze svých více než 500 úspěšných absolventů prezenčního kurzu napadlo mě oslovit někoho i mimo prezenční kurz :-). Oslovil jsem Ondru Šimečka, který je absolventem mého on-line kurzu Grafik!

Ondro, vítej v našem rozhovoru, tohle je skutečně první rozhovor se studentem on-line kurzu. Studenty prezenčních kurzů mám šanci poznávat 10 dní přímo v učebně, u on-linu je poznávání zaměřené o dost více na kreativitu a výsledné práce. Díky Instagramu jsem si všiml, že máš svůj projekt - tedy pracuješ jako freelancer a grafiku využíváš pro svůj projekt, povíš nám o něm něco víc?

Ahoj Lukáši,  ještě než začneme, tak bych ti rád poděkoval nejen za výběr k rozhovoru, ale i za tvůj profesionální a zároveň lidský přístup ke mně i ostatním absolventům. 


Můj projekt se jmenuje GESTO APARTMENTS a budoval jsem jej několik let při dlouholeté práci v gastronomii. Jsou to apartmány na krátkodobý pronájem. Jeden velký byt jsem rozdělil na dva, navrhl jsem nové kompozice, dohlížel na stavbu, kompletně vše nadesignoval a vybavil nábytkem. Věděl jsem, že v gastronomii nechci zůstat, a že tento projekt může být osvobozením od zaměstnaneckého poměru. Vždy jsem chtěl mít něco svého, nějaké podnikání, kde nebudu muset chodit do práce od-do. 


Povíš nám také více, co tě vlastně vedlo k nákupu kurzu Grafik a proč jsi se rozhodl pro PrimaKurzyOnline.cz

V době, kdy se mi povedlo apartmány obsadit, a celý proces zautomatizovat tak, že mi to zabírá minimum času, jsem hledal směr, kterým se budu dál pracovně ubírat. 

Nejlépe něco, co si budu moci přenést i do svého podnikání a zároveň to stále bude práce, kterou si můžu vzít kamkoliv a kdykoliv. Od vzniku sociálních sítí mě vždy fascinovalo, jak fungují, jak se rychle vyvíjí a jakým způsobem se dají využívat.



Proto jsem tušil, že by to mohla být ta správná cesta a sáhnul jsem po prvním vašem kurzu a to Social Media Specialist - školení sociálních sítí. Byl jsem naprosto nadšený, jak kurz funguje, že v případě dodělání a přidání do životopisu firmy vědí, že primakurzy.cz jsou záruka kvality a nebojí se na základě těchto předpokladů kandidáta přijmout. Sám jsem měl obdobnou zkušenost, kdy mě přijali na pozici Social Media Specialist, ale po roce spolupráce s grafiky jsem zjistil, že mi je blíž kreativa, a že bych se chtěl dát ještě trochu jiným směrem. V práci jsem dal výpověď a konečně se dostáváme k mému grafickému kurzu. Po výborných zkušenostech s předchozím kurzem jsem ani neuvažoval o jiné variantě a rovnou jsem si zaplatil kurz Grafik.


Jak se ti studovalo nebo studuje v našem online prostředí, za poslední rok průběžně dost vylepšujeme, právě studentský režim pro sledování videí byl vylepšován z většího podílu.

Studovalo se mi naprosto skvěle! Prostředí je jednoduché a vše je podrobně vysvětlené. Komunikace s Lukášem, nebo s jakýmkoliv jiným lektorem daného kurzu je super. Vždy se vám snaží se vším pomoct a dovysvětlil vše potřebné. Oproti samostudiu se v kurzech dozvíte i technické věci, které jsou čerpány z vašich zkušeností z praxe. Líbí se mi časová flexibilita. Člověk si ke kurzu může sednout, když na něj má náladu a čas. Vždy, když se bavím s někým kdo přemýšlí nad změnou, nebo má nějaký koníček a chce se posunout někam dál, tak doporučuji primakurzy.cz. Tyto kurzy vám opravdu otevřou nové obzory! 

Měl jsi už nějaké zkušenosti s Adobe programy?

Neměl jsem žádné zkušenosti. Respektive, věděl jsem že existují, k čemu zhruba tak slouží, ale absolutně jsem je neuměl ovládat a něco v nich vytvářet. 

Do kurzu kromě programů vkládám osobní zkušenosti, bavilo tě to a lze to ocenit z tvého pohledu?

To je to, co jsem už zmiňoval v předchozí otázce. Jsou to ty technické poznámky z praxe, které jsou za mě naprosto top. V průběhu kurzu jsem si dělal poznámky např: rozměry bannerů, rozlišení k tisku, převody formátů, různé šířky a výšky artboardů, nebo například co je dobré v komunikaci s kodérem a jak předávat práci dál. Vím, že tyto informace se těžko hledají, a že to budou přesně ty plusy, které dokážu pak nabídnout dál. 


Objevila se nějaká kapitola, která tě bavila i z pohledu kreativity nejvíce?

Můžu říct, že každá kapitola mě bavila a snažil jsem se vždy hned každou kapitolu vyzkoušet i pro svůj projekt, nebo si zkusit vymyslet něco svého. Je jiné se učit a dělat krok po kroku podle profíka, který má už všechno v oku a ví, co jak bude vypadat dobře, než si pak sednout před prázdné plátno a vytvořit něco podle sebe. 

Jakým způsobem jsi online studoval? Nárazově nebo v kuse popřípadě po kapitolách? Nebyl problém se po delší době vrátit?

Vzhledem k tomu, že mám práci s již zmiňovaným projektem, do toho ve volném čase dělám profesionální sport a občas se probudím, že mám náladu na úplně něco jiného, tak jsem dělal kurz dost nárazově. Když už jsem si ke kurzu sednul, tak jsem chtěl mít kapitolu dokončenou a na další mít čerstvou hlavu. Neskutečně mě to baví, takže mě to samo táhlo ke kurzu zpátky. Delší prostoj jsem neměl, a když mi něco vypadlo, tak jsem si to dohledal v zapsaných poznámkách, nebo jsem se v tom daném bodu vrátil, kde to bylo řečeno. 

Měl jsi čas studium doplňovat věcmi pro svůj projekt?

Ano, jak už jsem říkal. Všechny kapitoly a nové věci, jsem si hned zkoušel na svém projektu. Zabere to dvakrát více času, ale přesně na tom se pak ukáže, že ovládat programy je jedna věc, ale mít to vytrénované oko z vlastních návrhů, je věc druhá. 


Co vidíš jako největší problém v tvém projektu, který je nutné překonat, aby vše šlo ještě lépe?

Největší problém jsou sousedi. Dělám vše proto, aby se jim v baráku dobře bydlelo, vycházeli jsme společně, a aby neměli žádný problém. Zároveň aby respektovali podnikání, které jsem si vybudoval. Zlepšení může přijít v cenotvorbě, sledování různých eventů a turistického vytížení Prahy. Udržovat apartmány neponičené, zkrášlit interiéry, rozvíjet služby pro hosty, využívat zkušenosti z kurzů jak v prezentaci, tak v podobě vytváření reklamy a marketingu. Chci, aby se každý v mém apartmánu cítil dobře a rád se vracel. 

Co by jsi v našem grafickém kurzu on-line ještě ocenil nebo chtěl vidět?

Myslím, že vše už bylo řečeno. Ocenil bych hlavně Vaši profesionalitu a přístup. 

Moc ti děkuji za odpovědi a ať se daří ve všem co děláš. Kdybys s čímkoliv potřeboval poradit, jsem k dispozici :-). 

Taky moc děkuji, moc bych si přál s vámi v budoucnu spolupracovat. 

Studuj stejný kurz jako Ondra a začni pracovat jako Grafik! Poslední 3 volná místa.