- 

Obchod na Facebooku

Pojďme si společně představit záložku obchod na Facebooku. Je to užitečný nástroj, jak propagovat vaše produkty či služby hned ze začátku vašeho newsfeedu. Záložka se sice jmenuje obchod, nicméně můžete ji pojmout i pro propagaci vašich služeb naprosto stejnám způsobem, jako kdybyste měli e-shop.  

Nejdříve je nutné se podívat, zda máte aktivovanou záložku obchod v levém vertikálním menu. 

Pokud ne, tak její aktivaci musíte provést v pravém horním rohu kliknutím na odkaz nastavení!!!

Zde si ve vertikálním menu vyberete Upravit stránku a přejdete vpravo na Karty. Pokud zde není ve výpisu aktivována kartaObchod, tak musíte kliknout úplně dole na přídat kartu.

Tip: jednotlivé karty můžete po najetí na tři vodorovné čárky u každé karty pohodlně měnit jejich pořadí. Podle toho kterou kartu povytáhnete výše, tak se informace z daných karet budou řadit přednostně na vaší zdi. Uživatel bude tak mít více na očích informace, které chcete aby na vašem Facebooku viděl. 

Nastavení záložky obchod

Po kliknutí na záložku obchod v prvním kroku odsouhlasíte smluvní podmínky

Ve druhém kroce zvolíte, zda chcete aby se uživatel po kliknutí na produkt dostal do messengeru a napsal vám zprávu a nebo po kliknutí na konkrétní produkt přišel přímo na váš web. Doporučuji zvolit variantu dokončit nákup na jiném webu

Ve třetím kroku necháte předdefinováno česká koruna a kliknete na tlačítko uložit. 

A nyní již můžete kliknout na Přidat produkty a začít jeden po jednom do vaší záložky obchod přidávat.

Vyplnění informací o produktu

  • nahrajte fotografii produktu (můžete i více), případně lze i video
  • pojmenujte název produktu
  • vepište cenu - cena vždy musí být stanovena
  • v případě, že je produkt v akci, zvolte Produkt je v prodeji a zde zadáte akční cenu
  • do pole popis pak vepište informace o produktu
  • URL pokladny - zde zadejte adresu vašeho produktu na webu
  • Sdílet produkt na stránce nechte deaktivované. Pokud toto pole aktivujete, tak pak každé přidání dalších produktů včetně toho prvního se hned projeví na vaší zdi a budete ji mít vytapetovanou například desítkami produktů
  • --> Uložit

A jak posléze vypadá vyplněná záložka obchod na vašem Facebooku? Mrkněte níže. Pokud jste danou kartu Obchod "vytáhli" nahoru viz. náš Tip výše, tak se objeví výpis produktů hned na začátku vaší zdi. Uživatel si vaší nabídky tak velmi dobře všimne. 

K jakému dalšímu účelu se dají vyplněné produkty v záložce obchod použít? Můžete označit danými produkty vaše příspěvky. 

Stačí kliknout do nového příspěvku na vašem profilu a objeví se vám pod příspěvkem ikonka Označit produkt. Zde začněte psát název vašeho produktu a pokud ho máte již zadaný v záložce obchod, tak vám ho našeptávač nabídne. Pak už pokračujete jak jste zvyklí, napíšete text příspěvku do pole Něco sem napište..., nahrajete obrázek a kliknete na zveřejnit. 

A jak vypadá finální výsledek? Mrkněte níže. Příspěvek obsahuje odkazy na produkty (služby) z vaší záložky obchod 

A to je vše přátelé :-) 

Chcete umět komplexní propagaci na internetu? Navštivte náš kurz online marketingu v Praze. 

Autor: David Šolc