- 

Canvas pro Facebook

Pojďme se seznámit se zajímavým typem příspěvku pro Facebook. Jmenuje se Základní stránka (tzv. Canvas) a skládá se z obrázků, textů či videí. Můžete si ho tedy poskládat, jak uznáte za vhodné. Hodí se k prezentaci vašich služeb, široké nabídce produktů, či představení vaší značky. Canvas se v současné době zobrazuje pouze v mobilních zařízeních - respektivě v mobilech a tabletech.

Jak může Canvas vypadat ve vašem příspěvku na stránce a nebo v reklamě? Mrkněte níže.

--> Po prokliku se zobrazí přes celou obrazovku mobilního telefonu. 


--> Procházení Canvasu je pro uživatele velmi příjemné a jednoduché. Ovládá se přejížděním prstu a případně prokliky.

Mrkněte zde na video, jak může vypadat jiný Canvas. 

Jak si Canvas vytvořit?

Musíte mít firemní profil na Facebooku a posléze kliknete na -> nástroje na zveřejňování -> základní stránka -> +vytvořit.


--> zvolíte si komponenty, které chcete přidat. Jejich pořadí můžete kdykoliv měnit a lze je libovolně dále přidávat i odebírat dle libosti.


Když máte Canvas hotový, dáte uložit a dokončit. Pozor, jakmile kliknete na dokončit, nelze již výsledek vaší tvorby upravovat! Pokud tedy chcete práci na Canvasu pozastavit a vrátit se k ní později, dejte jen uložit!

A co pak s Canvasem?

--> Kliknete na "Příspěvek na stránce"


--> napíšete text příspěvku a případně přidáte obrázek a dáte zveřejnit. Následně se tento příspěvek zobrazí na vašem firemním profilu na hlavní stránce. A to je vše :-)


Autor: David Šolc