- 

Tweety v organickém vyhledávání Google

Google začal minulý týden v organických výsledcích vyhledávání na stolních počítačích a laptopech zobrazovat i Tweety. Od května už toto funguje pro mobilní zařízení, od 21. srpna 2015 nyní i pro kategorii „desktop“. Novinka se týká zatím pouze anglicky mluvícího publika, nicméně s cílem rozšiřovat se i dále.

Ti z vás, kteří jsou aktivní na Twitteru, by to jistě uvítali. A možná i ostatní. K tomu, abyste výsledky viděli nebo na ně mohli kliknout, však účet na Twitteru mít dokonce ani nepotřebujete.

A využívat této vychytávky můžete klidně již teď, pokud si nastavíte vyhledávání v angličtině. Tedy mě to zatím funguje pouze pro mobilní vyhledávání, ale třeba se brzy dočkáme a „rozjede“ se to i pro desktop :) Myšlenka najít „real-time content“ přímo ve výsledcích vyhledávání na SERP působí přinejmenším svěže a docela prakticky. Tweety se zobrazují v carouselu v hlavním sloupci organických výsledků, pokud je Google shledá za relevantní. Fungují tedy dobře například se zvučnými jmény – viz můj příklad, Barack Obama (screen 1).
SCREEN 1

Zde je pro zajímavost ukázka z vyhledávání na stolním počítači (screen 2):
SCREEN 2