Dva měsíce po kurzu PPC specialistkou pro BIANO

Ahoj Klárko, jsem rád, že jsi si ve svém nabitém programu našla chvilku času na to, aby ses jako naše absolventka kurzu, podělila s ostatními o své zkušenosti. Ty už v oboru online marketingu nějaký pátek pracuješ a u nás jsi před několika lety absolvovala kurz Manažera pro internetové projekty. Jak na kurz vzpomínáš?

Dodneška na kurz vzpomínám hrozně ráda. Každý den jsem sice dojížděla z Liberce do Prahy, ale na každý den jsem se opravdu těšila, protože mě to hrozně bavilo. A PPC mě baví dodnes. :-)

Každý z nás má nějaké začátky, jak jsi začínala ty? Víš ještě, co tě k PPC vedlo a nebo jsi šla do neznáma a rozhodla se až v naší studentské lavici?

Šla jsem tak trošku do neznáma. :-) Původně jsem pracovala jako účetní, ale v účtárně jsem z mnoha důvodů skončila a přemýšlela jsem, co budu dělat dál. Věděla jsem, že chci dělat něco online, co můžu dělat odkudkoliv a narazila jsem na PPC a následně i na kurz Manažera pro internetové projekty. Přišlo mi to jako super příležitost, abych získala nějaké ucelené informace.

Bavili jsme se spolu, že nyní pracuješ pro celkem velkou společnost. Přiblížila bys i ostatním svou práci? Co děláš, jaká je ta náplň práce pro takto velkou skupinu, co vše ty a tvůj tým dělá?

Prakticky hned po kurzu jsem v listopadu 2017 nastoupila jako PPC specialista do společnosti Biano, která spadá pod investiční skupinu MITON, a jsem zde dodnes. Biano je marketplace s nábytkem a dekoracemi a aktuálně působí v 7 zemích (CZ, SK, RO, BR, HU, PT a NL), ale plánujeme i další. Já se v Bianu starám o searchové kampaně na všech zemích a v každé zemi máme stovky kampaní s miliony klíčových slov. Už několikrát jsme narazili na limit Google Ads :-D V tomhle množství už se to nedá dělat jinak než pomocí automatizace, takže kromě Google Ads, Skliku a Microsoft Ads využíváme i nástroj PPCbee, který nám s vytvářením a správou kampaní velmi pomáhá. V Bianu každodenně pracujeme s technologií strojového učení a umělé inteligence, stále se snažíme vymýšlet nové věci a staré zlepšovat, takže práce je to hodně různorodá a každý den je jiný.

Zužitkovala jsi v těchto činnostech i znalosti, které jsi získala na kurzu? Byla naučená látka přínosná?

Určitě ano! Kurz mi do začátku dal hrozně moc a informacemi byl doslova nabitý.

Vzpomeneš si ještě na lektory z kurzu? Nezlobili?

Ne Davide, nezlobil jsi.. :-D

Využíváš třeba dodnes možnost poradit se s nimi?

Dneska už ne, ale myslím, že ze začátku jsem tu možnost využívala.

Stíháš při své práci i cestovat nebo si vyhradit čas na své koníčky? Jaké jsou tvé záliby?

Pracuji převážně z Liberce, kde má Biano, stále kanceláře a v Liberci je ta pracovní doba trošku jiná, než v Praze. :-) Takže odpoledne končím tak v 16h, abych stíhala i svoje aktivity. Máme 3 psy a věnuji se agility (což je takový běh, kdy pes zdolává různé překážky), takže odpoledne většinou vezmu psa a jdeme si zaběhat a ráno před prací zase občas chodím na Crossfit.

A pracuješ i na dovolené či zkrátka zavřeš notebook a úplně vypneš?

Nemám ráda, když se vrátím po dovolené a všechno se na mě nahrne, takže si pročítám maily, případně pracovní konverzace, ale spíš jen z toho důvodu, abych toho po návratu neměla zbytečně moc. Ale nemám problém s tím zavřít notebook a zapomenout na něj. :-)

Po kurzu máš k dispozici naší videotéku, pokud si nemůžeš na něco vzpomenout, využíváš ji ještě? Přijde ti to po kurzu jako dostačující zdroj informací k opakování látky?

Ze začátku jsem jí využívala hodně a hodně jsem si hledala věci, abych si je zopakovala a je super, že ta možnost po kurzu je.

Když vezmeme v potaz, že nejsi v prostředí online marketingu již žádný nováček, doporučila bys kurz lidem, kteří se teprve rozhodují pro tento obor? Měla by jsi pro ně nějakou radu do začátku?

Kurz bych rozhodně doporučila všem, kteří chtějí mít solidní základ do začátku. Mám pocit, že se v něm probere opravdu všechno důležité. Podle mě je pak ale také důležité po kurzu hned vědomosti začít uplatňovat v praxi a to, co se člověk naučil v kurzu, dále používat.

Ještě předposlední otázka, jak rychle se podle tebe po ukončení kurzu dá prosadit v praxi?

Vzhledem k tomu, že v září 2017 jsem kurz Manažera pro internetové projekty dokončila, v říjnu 2017 jsem měla pohovor do Biana a od listopadu 2017 jsem nastoupila, tak bych řekla, že prosadit se dá relativně rychle. :-) Ale je to trošku asi i o štěstí a o tom, co člověk hledá.

Je něco, co by jsi chtěla budoucím studentům vzkázat? Předat moudro z oboru? Někoho pozdravit? :-)

Budoucím studentům bych ráda vzkázala, ať se nerozmýšlí a jdou do toho. Kurz je nabitý informacemi a po absolvování budou mít opravdu solidní základ do budoucí praxe. A z praxe vím, že opravdu kvalitní lidé se v tomto oboru špatně hledají, takže bonus je, když člověk přijde na pohovor a už aspoň něco z této oblasti ví a zná.

Já ti, Klárko, děkuji za odpovědi a za celý tým PrimaKurzy doufám, že se ti bude dařit nejen v práci, ale i v osobním životě.

Studuj stejný kurz jako Klárka a začni pracovat jako PPC specialista! Poslední volné místo!