PPC na profesionální úrovni: Rozhovor s Martinem Jeníkem

Martin Jeník je externí spolupracovník přední české online marketingové agentury MarketUP. My jsme s ním po nějaké době udělali krátký, ale zajímavý rozhovor, který vám nyní přinášíme.

Jak se v současné době máš?
Jsem spokojený v osobním i pracovním životě :)

Jaké profesi se momentálně věnuješ a kde?
Od ukončení kurzu (myslím, že to bylo září 2015) pracuji jako PPC specialista. Začínal jsem v pardubické agentuře eBRÁNA, kde jsem byl rok, pak jsem pár měsíců pomáhal kamarádovi rozjet eshop https://www.popydesign.cz/, na kterém i nadále pracujeme a nyní spolupracuji s pražskou agenturou MarketUP, kde také spravuji PPC kampaně.

S odstupem času po ukončení kurzu, jak by jsi ho zhodnotil a v čem ti ve tvém profesním životě pomohl?

Před kurzem jsem pomalu netušil, že existuje něco jako online marketing.

Nejprve jsem absolvoval kurz Tvorba webových stránek a až tam jsem se dozvěděl, že PrimaKurzy.cz dělají i kurz online marketingu. Obsah kurzu mi přišel zajímavý a rozhodl jsem se ho také absolvovat. Díky kurzu jsem zjistil, co online marketing je, že mě to baví a že se tomu chci věnovat i nadále.

Které z nástrojů, jenž byly součástí školení nejvíce používáš?
Nejvíce času trávím s AdWords, Sklik, Google Analytics a Google Tag Manager.

Doplnil by jsi některé z nástrojů online marketingu do kurzu?
Kurz jsem dělal skoro dva roky zpětně, tak nevím, co se mohlo za tu dobu změnit, ale myslím si, že ve stanoveném rozsahu jaký kurz má, je naprosto ideální.

Doporučil by jsi kurz i ostatním zájemcům?
Určitě ano. Už jsem kurz i celé Prima Kurzy několikrát doporučil. Vždy, když se mě někdo zeptá, kde jsem se online marketing naučil, tak říkám, že právě díky kurzu Manažer pro internetové projekty.