Pozice on-line marketing specialist v podání Evy Piškulové

Jak se v současné době máš?
Děkuji, mám se dobře :-). Nezaměstnaná matka po rodičovské dovolené hledající částečný úvazek v ČR jak jehlu v kupce sena je již minulostí. Ale nelituji toho období. Naopak jsem za něj moc ráda, protože mě umožnilo se zamyslet nad tím, čím bych se skutečně chtěla živit, kdybych si mohla znovu vybrat. Představa práce účetní mě úplně nenaplňovala, ale vzhledem k mému vzdělání a dosavadní předchozí praxi mě právě na takové pozici viděli lidé z personálních agentur. Jelikož jsem měla spoustu času, tak jsem pátrala, jaké obory mají budoucnost, který z nich by mě bavil, šel by dělat i z domova (kv. dětem) a byl by i dobře placený. Přišlo mi, že v mém případě je to jasné. Vybrala jsem si jeden z kurzů online marketingu, kde se nabízela možnost úhrady Úřadem práce, kterou jsem jako nezaměstnaná ráda využila. A tak mi k akci už nic nebránilo. Míček byl na mé straně.☺ Bylo na čase vyplnit dotazník pro Úřad práce.

Jaké profesi se momentálně věnuješ a kde?
Jsem Specialista online marketingu. Mou hlavní pracovní náplní je momentálně především SEO. Komunikuji s anglicky mluvícími kolegy různých národností a společně pracujeme na odborných překladech pro další jazykové mutace webu. Výsledky naší práce vkládám na web pomocí html kódů. Vytvářím také kampaně ve vyhledávací i obsahové síti v Google AdWords. Sleduji jejich úspěšnost v Google Analytics. Hojně využívám také Collabim. 

Pracuji v české firmě, která patří mezi přední výrobce a prodejce stavebního software v ČR i ve světě.

S odstupem času po ukončení kurzu, jak by jsi ho zhodnotila a  v čem ti ve tvém profesním životě pomohl?
Znalosti z kurzu mi moc pomohly propojit souvislosti nového oboru. Díky kurzu se mi také podařilo získat práci v tomto odvětví, v mém případě dokonce jen do cca 2 měsíců od skončení kurzu. V novém zaměstnání jsem zjistila, že co se týče tvorby kampaní například v Google AdWords jsem schopná ihned samostatné práce.

Které z nástrojů, jenž byly součástí školení nejvíce používáš?
Collabim, Google AdWords, Google Analytics

Doplnila bys některé z nástrojů online marketingu do kurzu?
Je jasné, že všechno se do časově omezeného období vejít nemůže, i tak se dle mě do cca 3 týdnů vešlo neuvěřitelné množství informací. Ačkoliv nevím, zda jde o nástroj online marketingu, osobně bych velmi uvítala téma html kódy, jelikož jsem zjistila, že jde o dovednost velmi využitelnou v online marketingu.

Doporučila bys kurz i ostatním zájemcům?
Rozhodně ano. Protože kurz probíhal praxí a k tomu ve velmi přátelské atmosféře. Tzn. co se dozvíte si ihned v praxi procvičíte rovnou na PC v konkrétní aplikaci a to mnohdy opakovaně. Tím se to naučíte. Pasivní poslech na mě nikdy moc nezapůsobil. ☺ Praxe je hold praxe. Jsem proto moc ráda, že jsem byla v kurzu online marketingu právě zde a ne jinde. Protože řekněte, kde se vám stane, že se skutečně naučíte a k tomu se Vám po skončení kurzu ještě věnují? Ano čtete správně, využila jsem po skončení kurzu ještě: doškolné, poradenství, dokonce získání 2-měsíční praxe v novém oboru, elektronické materiály a velmi oceňuji získaný přístup k videim z kurzu, díky kterým si vše mohu kdykoliv připomenout a použít třeba i za rok. Na kurzu jsem si připadala jako pečlivě zaučovaný nově přijatý zaměstnanec ve velmi příjemném kolektivu. ☺ A jelikož se to na kurzu doslova hemžilo maminami po mateřské, tak bych zde ráda předala vlastní zkušenost na téma jak získat práci po mateřské/rodičovské dovolené když to musí být na zkrácený úvazek, kterých je v ČR tak málo.

Dle mé zkušenosti nemělo cenu hledat na velkých pracovních portálech, na které chodí každý. Přišlo mi to skoro stejné jako si myslet, že když si vsadím sportku, že určitě vyhraji. Po nějaké době mě to přestalo bavit a zkusila jsem to jinak. Zaměřila jsem se na ty nejmenší a málo známé pracovní weby, na které každý nechodí. Což bylo sice časově náročnější sledovat vícero malých webů, ale výsledek? Do 2 měsíců jsem měla dokonce 2 pracovní nabídky z toho jednu v novém oboru, jak jsem si přála. Na inzeráty z malých neznámých webů skutečně moc lidí nereagovalo, jak jsem zjistila, takže šance dostat se na pohovor je dle mě je velmi vysoká. Přeji hodně štěstí!