Používáte nálepky pro své Instagram Stories?

Instagram investuje stále více a více peněz na rozvoj svých funkcí v Instagram Stories. Z pohledu algoritmu Instagramu je důležité, abyste byli v těchto funkcích aktivní a využívali je ve velkém. Pak můžete být pro Instagram zajímaví a být kamarád s Instagramem, znamená vyšší dosah, větší počet zobrazení a tak podobně. 

Jednou z možností jak vylepšit své stories jsou nálepky. Tyto nálepky jsou buď statické nebo plní určitou funkci a mohou být také velice zajímavé pro vaše podnikání.

Představme si pár těch nejzajímavějších.

1. Odpočet

Fajn funkce, chcete-li například upozornit na některý projekt nebo třeba video, které bude mít v nejbližší době svoji premiéru. Jinými slovy snažíte se upoutat pozornost na určitou dobu. Součástí je kromě klasického odpočtu take funkce připomenutí. Uživatelům, kteří na toto kliknou, budou po vypršení limitu upozorněni na akci.

A jak na to? Klikněte na okno pro stories a vyvolejte seznam nálepek přejetím prstu po displeji. Hledejte nálepku pro Odpočet.

Napište textaci, zvolte správný datum a čas (pokud nechcete vkládat čas, zaškrtněte možnost Celý den). Poté už zbývá pouze odeslat svoji vytvořenou story.

2. Otázky

Skvělá funkce, chcete-li zpětnou vazbu od svého publika. Sami již musíte vědět a vymyslet, jaká data od svých sledujících potřebujete a jednoduše se zeptejte.

V přehledu každé vaší story, najdete statistiky a počet lidí, kteří jí viděli. V tomto případě vám ještě přibyde okno s odpověďmi na otázku. To jsou pro vás cenné informace, kvůli kterým má tato nálepka velký smysl!

Otázky opět najdete v seznamu nálepek, které vyvoláte při vytváření stories přejetím prstu po displeji.

  

3. Anketa

Ptát se svých sledujících můžete i formou ankety. Jednoduše položte otázku a dejte jim dvě varianty odpovědí.

Anketu najdete opět v seznamu nálepek.

V přehledu tentokrát uvidíte, pro kterou variantu jednotlivý uživatelé hlasovali. Pomocí tlačítka sdílet výsledky, vytvoříte speciální story s výsledkem ankety, kterou můžete sdílet se svým publikem.

Výběr samolepek je velice bohatý a proto doporučuji vyzkoušet a používat jich více. V článku jsem podrobně rozespal pouze ty, které mi dávají největší smysl z hlediska podnikání. Do komentářů nám můžete napsat, které nálepky používáte vy. :)

Pokud se potřebujete naučit Instagram včetně reklam, tak přijďte na naše školení Instagramu v Praze. Poté pro vás budou základy, ale i velmi pokročilé funkce naprostá hračka.