- 

Linkbuilding

Pojem linkbuilding je znám jako budování zpětných odkazů. Hlavním cílem linkbuildingu je zlepšování pozic webových stránek ve vyhledávačích a následné zlepšení celkové návštěvnosti webu. Metod, kterými lze získávat zpětné odkazy je hned několik.

Odkaz na webové stránky, kterým chceme zlepšit pozici ve vyhledávačích, můžeme registrovat do tzv. katalogů. Většinou se jedná o katalogy firem nebo služeb.
Jako další možnost můžeme využít výměny odkazů s tématicky podobnými weby nebo lze zpětný odkaz získat tak, že napíšeme článek a zajistíme jeho umístění na kvalitní web.
V současnosti se dají k linkbuildingu skvěle využít i sociální sítě jako je Facebook, Twitter nebo Linkedin.

Mohlo by se zdát, že linkbuilding je velmi jednoduchá záležitost, protože stačí jednorázově přidat odkaz na naše stránky do pár katalogů firem. Bohužel to tak není - ve skutečnosti se jedná o dlouhodobou činnost, jelikož je třeba počet kvalitních zpětných odkazů neustále rozšiřovat.

Níže jsme pro Vás vybrali katalogy a weby, do kterých můžete svůj web zaregistrovat, získat tak zpětný odkaz a na začátku mu tak pomoci zlepšit pozici ve vyhledávačích.

Seznam katalogů, které Google „bere“ si můžete stáhnout zde.