Jak vytvořit a nastavit záložky pro Instagram Stories?

Pojďme se seznámit s parádním doplňkem pro váš profil na Instagramu. Určitě znáte stories (příběhy) na Instagramu. Co je roztřídit do jednotlivých záložek a vytvořit z nich tak zajímavý seznam na vašem profilu?

Jak vytvořit záložku ze stories?

Otevřete si stories kterou chcete přidat do záložek a klikněte na Zvýraznit.

Otevře se okno pro vytvoření nové záložky, kterou si libovolně pojmenujte.

V tomto obrázku máte znázorněné, kde se jednotlivé záložky v profilu nachází.

Jak nastavíme náhledy pro záložky?

Otevřete si svůj instagramový profil v telefonu a podržte prstem na obrazovce na jednu z vytvořených záložek.

V tomto okně máte možnost záložku upravit, odstranit, či přidat nové příběhy. Pro úpravu náhledu klikněte na Upravit výběr.

Klikněte na Upravit úvodní fotku.

Vyberte si ze své galerie obrázek, který chcete pro náhled použít.

V posledním kroku nám zbývá potvrdit náš nový náhled. Klikněte na Hotovo.

Tip na ikonky do záložek

Pro tvorbu záložek perfektně poslouží nástroj Canva. Doporučuji si obrázky připravit v desktopové verzi a v telefonu pouze upravovat, pokud to bude potřeba. Vytvářet je samozřejmě můžete taky, ale můžete si vybírat pouze z předpřipravených šablon a nemůžete vytvářet vlastní rozměry - tuto možnost máte pouze na desktopové verzi vpravo nahoře viz. obrázek.

Po registraci klikněte na Vytvořit návrh. Můžete si vybírat z předpřipravených šablon pro konkrétní médium. Pokud ale nechcete využít této možnosti a znáte požadovaný rozměr grafiky, poslouží vám skvěle prostředí Vlastní rozměry, kde si vše nastavíte podle svého.

V seznamu šablon scrollujte dolů na sekci Hlavičky pro sociální sítě a emaily. Klikněte na Ikona obchodu Etsy.

Canva vás přesměruje do editačního prostředí. V sekci Prvky, najdete ikony. Jedná se o velký balíček ikon zdarma i placených. Pro rychlejší hledání použijte vyhledávač. Reaguje jak na česká, tak anglická slova.

Ikonu upravte tak, aby zabírala větší část pozadí, pro lepší viditelnost v pozdějším zobrazení v záložkách stories. Klikněte na stáhnout a máte hotovo. Váš návrh budete mít uložený v počítači a zároveň v uložišti Canvy - Moje návrhy. Tuto sekci můžete spravovat i z telefonu. Stáhnete výsledný obrázek rovnou do telefonu a nahrajete do záložky na Instagramu. :)

To by jeden z mnoha tipů, jak vylepši svůj profil na instagramu. Pro další tipy si přečtěte náš článek Jak správně vše nastavit a začít na Instagramu nebo to společně probereme více do hloubky na školení Instagramu, které nově spouštíme.