Tvorba webů po kurzu se stala mou vášní

Studentka Tereza měla zkušenosti s tvorbou webových stránek dávno před kurzem, ale i tak se pro kurz rozhodla 

 

Ahoj Terezo, jak ses dostala ke kódování a tvorbě webu?

Tvorba webů mě začala bavit už na vysoké škole, kde jsem se přihlásila na předmět “Tvorba webových stránek” a naučila se základy HTML a CSS. Později jsem se jako samouk začala učit s WordPressem a vytvořila dvoje stránky sobě a jedny pro kamaráda. Tyto stránky sloužily pro mé drobné projekty, které jsem tvořila při škole.

 

Už máš za sebou nějaké další webové projekty?

Na podzim roku 2018 mě poprosila kamarádka, zda bych jí mohla vytvořit webové stránky na Webnode. Souhlasila jsem. Od té doby mě oslovovali další známí a kamarádi s poptávkami. Nicméně, Webnode byl pro mé další projekty nedostačující, takže jsem se logicky vrátila zpět k WordPressu. Vytvořila jsem takto asi troje stránky a začala své znalosti prohlubovat. 

 

Tvorbě webů ses začala věnovat při práci?

Ano, pracovala jsem jako produkční v event agentuře. Na začátku prosince jsem dala výpověď a rozhodla se, že chci být na “volné noze”. Mimochodem, o tom jsem snila už od střední. Náplní mé práce měla být tvorba www pro začínající podnikatele a online marketing (zejména na sociální sítích). Z tohoto důvodu jsem se přihlásila na kurz tvorba webových stránek od Prima Kurzy, který mi doporučila moje kamarádka.


 

Na kurz TWS ses přihlásila i když už máš zkušenosti s tvorbu webu, co sis z kurzu odnesla a co ti to dalo?

Kurz mě hlavně utvrdil v tom, že mé rozhodnutí bylo správné. Tvorba webů se stala mou vášní. Nicméně, po jeho ukončení jsem zjistila, že vytvářet vlastní šablonu pro WordPress na míru zákazníkovi není úplně efektivní. Zaměřuji se na začínající podnikatele, kteří nemohou investovat tolik peněz v začátcích podnikání. Vrátila jsem se tedy zpět k úpravě šablon již vytvořených. Většinu webů realizuji dle mého návrhu podle základní představy klienta, jen občas si klient dodá vlastní grafický návrh. 

Při přípravě webů využívám z kurzu TWS zejména spoustu konkrétních příkladů pro stylování, ale také další tipy - pro práci s Photoshopem, jak web zabezpečit a další zajímavé tipy.   

 

Vytvářím i e-shopy na Woocommerce, nebo nastavuji automatické prodeje e-booků a kurzů. 

 

Co jiného ještě plánuješ?

Mimo práce na webech pro klienty pracuji na svém vlastním projektu. Ráda bych využila své zkušenosti z oblasti eventů a připravuji vlastní on-line kurz, který jsem právě začala tvořit. Zatím je ale vše v začátcích.  

Jak zpětně hodnotíš naše školení tvorby www stránek?


Na kurz TWS jsem se hodně těšila. Jednak pro mě znamenal velkou životní změnu a jednak si Prima Kurzy pochvalovala moje kamarádka, která mi kurz také doporučila. A i když jsem za sebou měla hodně znalostí v této problematice, ani na chvilku mě nenapadlo, že bych se nedozvěděla něco nového. Kubo, přednášel jsi skvěle a hlavně s velkou trpělivostí i pro méně zkušené.

Na kurzu se mi moc líbilo hlavně to, že byl opravdu praktický. Žádná "přednáška" toho, jak se věci dělají, ale my jsme si sami tvořili reálný web. Za tři týdny jsme vytvořili reálnou šablonu, která byla připravena k použití. Na konkrétních příkladech jsme si ukazovali jednotlivé problematiky stylování. A co bylo super, že jsme měli celý kurz v podobě videí k dispozici ještě jeden rok po ukončení kurzu. Ještě jsi mluvila o nějakém svém dalším projektu. O co se jedná?

Web www.zdravizmore.cz je také moje práce. Bohužel je to taková kovářova kobyla, co chodí bosa:-), takže je na něm ještě mraky práce…. Nyní jsem k němu dokončila e-learning pro vzdělávání nových partnerů.

 

Samozřejmě i při tvorbě tohoto projektu využívám získané znalosti z kurzu TWS doplněné a neustálé samostudium:-).

 

Tereza Zavadilová

 

Terezo velké díky za rozhovor a přeji Ti hodně štěstí do budoucna.