Na každý den kurzu jsem se těšila jako prvňáček do školy - rozhovor s Verčou Brázdovou

Na každý den kurzu jsem se těšila jako prvňáček do školy

Jak se Verčo máš?

Výborně, díky primakurzům jsem se naučila spoustu nových věcí a začínám teď konečně dělat to, co mě opravdu baví.

Jaká je nyní tvá profese a v jaké společnosti?

Aktuálně pracuji jako marketingový specialista v realitní společnosti Real Spektrum. Mám na starost vše, co se týká marketingu od reklamních předmětů, tištěné inzerce a vizitek přes správu webu a online kampaně.

Proč jsi se rozhodla studovat náš kurz?

Vždy jsem se zajímala o oblast online marketingu. Jako samouk jsem se snažila přijít na to, jak nastavit PPC kampaň, jak a proč napsat titulek a description u stránky apod. Při svém „samoučení“ jsem narazila na primakurzy a rozhodla jsem se absolvovat 3 denní školení internetového marketingu. Právě na něm jsem zjistila, jak moc mě tento obor zajímá a baví. Rozhodnutí pak bylo snadné - osnova kurzu Manažer pro internetové projekty obsahovala vše, co jsem se snažila naučit sama. Skoro rok jsem pak čekala na vypsání termínu pro Brno, ale stálo to za to.

Jak se ti kurz líbil?

Bylo to úžasný, každé pondělí a úterý jsem se na kurz těšila skoro jako prvňáček do školy. Pokaždé jsem se naučila něco nového a mohla jsem si vše vyzkoušet na praktických ukázkách. Super byl i styl výuky, kluci vysvětlovali vše srozumitelně, předávali nám cenné informace a snažili se všechny do výuky zapojit. Moc jsem si ty 3 měsíce užila.

Co bylo pro tebe na kurzu nejobtížnější?

Asi nejvíce mě potrápily odpočtové kombinace remarketingových seznamů. Ale díky praktickým příkladům jsem si vše mohla vyzkoušet a pochopila jsem jejich funkčnost.

Jak jsi využila (využíváš) vědomosti, které jsi na kurzu získala?

Prozatím upravuji již existující PPC reklamy ve firmě, podílím se na úpravách webu v rámci SEO správy a nastavuji nové kampaně v rámci Facebooku. Mimo práci spravuji pro pár klientů Facebook reklamy a pomáhám „rozjet“ jeden menší e-shop, zakládám účet na google vč. všeho souvisejícího (PPC, analytics, GTM…). Doufám, že do budoucna se budu moci v tomto oboru více realizovat a pracovat online prostředí.

Byla jsi spokojena s přístupem lektorů při kurzu a po jeho dokončení?

Všichni lektoři byli fantastičtí. Každý měl svůj osobitý přístup a od každého jsem získala hodnotné informace. O všem s námi diskutovali a bylo vidět, že vše dokonale znají z praxe. Oceňuji jejich lidský přístup a hlavně jejich trpělivost.

Doporučila bys tento kurz i ostatním zájemcům?

Určitě bych ho doporučila všem, kteří se zajímají o online marketing. Kurz byl pro mě velkým přínosem a nakopl mě ke změně.

Co bys poradil lidem, kteří si ještě nejsou jisti, zda na kurz přijít či ne?

Aby na nic nečekali, volná místa na kurzu rychle ubývají  Pro mě osobně bylo absolvování kurzu jedním z nejlepších rozhodnutí. To, co jsem se zvládla naučit za 3 měsíce, bylo k nezaplacení.

Jak probíhá tvůj běžný den v práci?

Moje práce je různorodá, jsem ve spojení s řadou firem, se kterými řeším vysílání v rádiích, billboardové plochy i tištěnou inzerci v magazínech a novinách. Vždy si ale snažím vyčlenit alespoň 2 hoďky denně pro online prostředí a věnuji si PPC, měření a správě webu. Věřím, že tento čas bude v budoucnu narůstat a já se budu více věnovat tomu, co mě baví.

Chtěla by jsi na závěr čtenářům něco sdělit?

Kurz Manažer pro internetové projekty byl velmi dobrou zkušeností do života. Věřím, že stejně jako pro mě, bude přínosem i pro ostatní. Jsem ráda, že konečně můžu dělat to, co mě baví. A to stejné přeji i ostatním.

Moc děkuji za rohovor a měj se moc fajn. David

Komentáře

4.6 Hodnotilo 301 lidí